01m.jpg

Gadu-Gadu, Kontakt

gg 5872752
administrator Tadeusz, admin@gorawino.net

Przyjazne strony

Image
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Seniorzy z Rymania w teatrze Roma w Warszawie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Seniorzy z Rymania są bardzo aktywni, po powrocie z dłuuugiej wycieczki, podczas, której odwiedzili Francję, Portugalię i Hiszpanię, trochę odpoczywali od kolejnych wyjazdów w Klubie. Czas ten był jednak spędzony bardzo intensywnie. Panie uczyły się jak robić makramy, a panowie budowali domki lęgowe dla ptaków. Do tego doszła duża impreza rocznicowa, ale już w połowie listopada pojechaliśmy do Warszawy. Celem głównym naszej wycieczki był udział w spektaklu Teatru Muzycznego „Roma”, gdzie oglądaliśmy musical „Aida”. Kilka lat wcześniej bywaliśmy już w tym teatrze na „Deszczowej piosence”, czy pięknym widowisku „Piloci”. Tym razem pojechaliśmy na wycieczkę wspólnie z pracownikami z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu, przy którym działa nasz Klub Seniora.

dsc06734.jpg

Wyjazd z Rymania był w godzinach rannych. Zaskoczeniem była pogoda, gdyż zaraz za Rymaniem droga zrobiła się biała i śliska. Jazda była dość powolna, a pod Świeciem utknęliśmy na dłuższe chwile w kolejkach samochodów, które nie mogły podjechać pod większe wzniesienie. Do Warszawy dojechaliśmy jednak bez żadnych negatywnych wydarzeń, co pewnie zawdzięczaliśmy dobrej i ostrożnej jeździe kierowców autokaru.

20221119_082655.jpg

W teatrze „Roma” były ogromne tłumy, a miejsca na widowni wszystkie zajęte. Libretto musicalu „Aida” oparte jest na operze Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem. Muzykę do musicalu skomponował znany artysta muzyki pop Elton John, co już zapowiadało, że widowisko może być ciekawe dla młodszej publiczności. Miejscem akcji był starożytny Egipt, a fabuła opowiadała o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan i Radamesa, kapitana egipskiej armii, zaręczonego z Amneris, córką faraona.

20221119_145930.jpg

Nie chcę tu oceniać musicalu, większości osób bardzo się podobał, ale głosy widzów były też bardzo różne. Bardzo podobała się muzyka i taniec, mniej taki minimalistyczny wystrój sceny i jakaś taka duża bajkowość fabuły. Niestety, w trakcie spektaklu nie można było robić zdjęć.

Po musicalu wyjechaliśmy na późny obiad, a raczej kolację do hotelu „Kuźnia smaków” w miejscowości Małe Pułkowo. Byliśmy tam już po raz drugi i było znowu nam smacznie i wygodnie.

Następnego dnia, w niedzielę, pojechaliśmy do Bydgoszczy. Najpierw uczestniczyliśmy w mszy świętej w katedrze, a później już od przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tym miejscu, w tym o odnalezieniu w styczniu 2018 roku, ogromnego skarbu monet (486 szt.), ozdób i dewocjonaliów podczas remontu podłogi katedry. Zwiedzaliśmy też tzw. Wyspę Młyńską, na której mieści się wiele zabudowań, które obecnie są w dyspozycji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Oglądaliśmy fragmenty Kanału Bydgoskiego, jest to wielka, hydrotechniczna myśl podjęta za czasów Królestwa Polskiego, dopracowana i zrealizowana tuż po I rozbiorze Polski w latach 1773-1774 za panowania Fryderyka II władcy Prus, która dziś jest jedną z wielkich atrakcji. Na Wyspie Młyńskiej znajdowała się też mennica, młyny i spichlerze. Podziwialiśmy również panoramę całej Bydgoszczy.

Odwiedziliśmy też Muzeum Mydła i Historii Brudu. Poznaliśmy tam historię radzenia sobie z brudem, ale również zobaczyliśmy przeróżne narzędzia, które pomagały go skutecznie zwalczać. Najpierw uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych i inspirujących warsztatach mydlarskich, w których każdy z uczestników wykonał własne mydełko. Później oglądaliśmy ciekawe eksponaty znajdujące się w tym muzeum, w tym również przeróżne mydełka z czasów PRL-u.

dsc06764.jpg

 Zwiedzaliśmy także bydgoski rynek, chociaż tam rozlokował się już Jarmark Świąteczny. Było dużo atrakcji i wszędzie mnóstwo ludzi.

W godzinach wieczornych wyjechaliśmy w kierunku Rymania. Wycieczka była dość krótka, ale bardzo intensywna. Było dość zimno i ślisko, co nie ułatwiało zwiedzania. Atrakcją był jarmark, chyba wcześniej nieplanowaną (otwarty już 19 listopada!).

Podziękowania należą się p. Aldonie Więcek – kierownikowi GOPS, za zorganizowanie tego wyjazdu oraz kierowcom z firmy „Partner” za dobrą jazdę w trudnych warunkach.

Zdj. Jola i Tadeusz Dach

 
następny artykuł »

Święta!

Image

Imieniny

1 Lutego 2023
Środa
Imieniny obchodzą:
Brygida, Bryda,
Dobrocha, Dobrochna,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Paweł, Siemirad
Do końca roku zostało 334 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
5349 dni.

© 2023 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.