03m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna
Gorawino szkoła 1980-1982 cz.13 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: T.Dach   

Image

          Rok szkolny 1980-1981 rozpoczął się 20 sierpnia. Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły Albert Wasilewski. Przedstawił on też grono pedagogiczne: Halina Kwiecińska, Genowefa Kozioł, Krystyna Gorączkowska, Elżbieta Jankowska, Róza Giejsztowt, Bożena Bistyga, Ewa Kuskowska, Zenon Rakocki oraz Barbara Łobocka, która będzie dojeżdżała dwa razy w tygodniu ze szkoły w Drozdowie na nauczanie języka rosyjskiego.

Święto szkoły uroczyście obchodzono w dniu 1 września. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminnych. Samorząd szkolny na tę uroczystość przygotował program słowno-muzyczny. Uczniowie, którzy rozpoczynali naukę w I klasie złożyli uroczyste ślubowanie, a obecność w społeczności uczniowskiej potwierdzili własnoręcznymi „podpisami” w kronice szkolnej.

W październiku ( 6, 9, 10, i 17) uczniowie klas VI –VIII brali udział  w wykopkach w miejscowym PGR. Zarobione pieniądze zostały przekazane samorządowi szkolnemu z przeznaczeniem na zorganizowanie wycieczki szkolnej.

14 października obchodzono dzień Wojska Polskiego oraz dzień nauczyciela. Pani Bożena Bistyga – nauczycielka historii, przedstawiła szlak bojowy Wojska Polskiego. Później też odbyły się spotkania z wychowawcami klas, na których uczniowie składali życzenia i wręczali wiaty nauczycielom.

20 grudnia, do szkoły przyjechało kino objazdowe. Uczniowie klas I-IV oglądali zestaw bajek, natomiast uczniowie z klas V-VIII oglądali film pt. „Krzyżacy”. Filmy oglądano w budynku Zakładu Usług Socjalnych PGR Gorawino.

16 stycznia 1981 roku odbyła się zabawa choinkowa w szkole. Do tańca przygrywał magnetofon z dobrymi płytami. Było mnóstwo przebierańców, dużo zabawy i konkursów oraz wspólna kolacja przygotowana przez trójki klasowe oraz samorząd.

Zimowe ferie dla uczniów trwały od 17 stycznia do 2 lutego.

W szkole odbywały się kolejne uroczystości z różnych okazji  jak :Dzień Kobiet, wyzwolenie Kołobrzegu, święto pracy, dzień zwycięstwa oraz Dzień Matki.

1 czerwca uczniowie z klas VI, VII i VIII wyjechali pod opieka nauczycieli Krystyn Gorączkowskiej, Róży Giejsztowt oraz Zenona Rakockiego, na dwudniowa wycieczkę do Trójmiasta, gdzie m.in. odwiedzili Pomnik Stoczniowców.

10 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszyscy otrzymali świadectwa, najlepsi wyróżnienia i nagrody. Niestety, była też grupka osób, które nie otrzymały promocji do następnej klasy. Dzieci udały się na zasłużone wakacje, tym razem bardzo długie, bo prawie trzymiesięczne!

Rok szkolny 1981/1982 został uroczyście zainaugurowany w dniu         1 września. Tym samym wrócono po kilkuletniej przerwie do „starego” terminu rozpoczynania roku szkolnego.

12 października odbył się w szkle uroczysty apel z okazji dnia Wojska Polskiego. O powstaniu i szlaku bojowym opowiedziała uczennica klasy VIII Iwona Berg. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły.

14 października uroczyście obchodzono dzień nauczyciela. Były spotkania z uczniami, życzenia i wręczanie kwiatów. Był też program artystyczny ora tradycyjne „100 lat” w wykonaniu zespołu flecistów i chóru.

Zupełnie w innym terminie ogłoszono w szkole termin ferii zimowych. Z powodu wprowadzonego stanu wojennego w kraju, ferie odbywały się w dniach od 14 grudnia do 3 stycznia 1982 roku.

W nowym roku 1982, zajęcia w szkołach odbywały się normalnym trybem. W kraju nadal trwał stan wojenny.

29 stycznia w szkole odbyła się zabawa noworoczna. Atrakcję zabawy były występy artystyczne, liczne konkursy z nagrodami oraz wspólny posiłek przygotowany przez najstarsze klasy i kilku rodziców.

Uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet oraz święto 1 maja. Z okazji 1 maja odbyła się w szkole uroczysta akademia, podczas której prezentowano montaż słowno-muzyczny. Były również pieśni i tańce ludowe w wykonaniu uczniów szkoły.

1 czerwiec to święto radości dla dzieci. W szkole odbyła się impreza dla dzieci w trakcie, której były występy artystyczne w wykonaniu wszystkich klas, konkursy z nagrodami, które przygotował zastęp harcerski Małgorzaty Kwiecińskiej. Później było wspólne śniadanie oraz zabawa szkolna. Na zakończenie, dyrektor szkoły zapowiedział wycieczkę do Kołobrzegu dla klas najmłodszych, do Parku Wolińskiego dla klas starszych oraz biwak nad jeziorem Popiel.

Zgodnie z zapowiedziami dyrektora Wasilewskiego, 4 czerwca odbyła się wycieczka dla klas VI, VII i VIII do Parku Wolińskiego. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili Trzebiatów, Trzęsacz, Międzyzdroje, Świnoujście i Kamień Pomorski.

Krótko po tej wycieczce, odbyła się następna, bo w dniu 8 czerwca do Kołobrzegu pojechały klasy młodsze tj. klasy I – IV oraz klasy specjalne.

Na biwaku, w dniach 7-9 czerwca, nad jeziorem Popiel, były klasy V –VIII. W czasie biwaku harcerze złożyli przyrzeczenie harcerskie. Odbył się też egzamin na kartę rowerową. Przez cały czas była wspaniała pogoda. Najwięcej chętnych było na przejażdżki pontonem po jeziorze pod bacznym okiem ratownika.

30 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Było przemówienie dyrektora Wasilewskiego, wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy świadectwa. Były także występy artystyczne uczniów szkoły.

 

Nie posiadam żadnych zdjeć z tego okresy. Jeżeli ktoś takie posiada, proszę o kontakt. Zdjecia ze szkoły znajdują się w "galerii forto ".

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

19 Kwietnia 2024
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław,
Czech, Czechasz,
Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy,
Tymon, Werner,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 257 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości





© 2024 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.