01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Gorawino - dawna gospoda Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Otrzymaliśmy kilka zdjęć z Niemiec – Gorawino sprzed II wojny światowej! Będziemy je kolejno publikować, jednocześnie prosząc naszych czytelników o próbę lokalizacji poszczególnych obiektów w dzisiejszym Gorawinie.

Zdjęcia przysłała pani Ulrike Hennwald, której serdecznie dziękujemy. Pani Ulrike jest zarejestrowanym użytkownikiem naszego portalu i jego pilnym czytelnikiem. Przy innej okazji napiszemy wiecej o niej i jej rodzinie zamieszkałej dawniej w Gorawinie.

Zdjęcie, które obecnie publikujemy to gospoda wiejska (Gasthaus) prowadzona przez E. Schumachera. Później właścicielami gospody byli Otto i Herman Brötzmann, a ostatnim Stavoni.

Gorawino przed 1945 r, gospoda (Gasthaus)
Gorawino przed 1945 r, gospoda (Gasthaus)
 

Pytanie jest następujace: w którym miejscu stał ten budynek, jaka była jego lokalizacja.Czy może to być budynek, który znajdował się przy sali wiejskiej (spalony w pożarze)? Może ktoś jeszcze to pamięta, może też ktoś posiada inne stare zdjęcie dawnej gospody w Gorawinie. Wszelkie sugestie można zawrzeć w komentarzach do tego artykułu lub napisać na naszym forum, ewentualnie przysłać informacje mailem na mój adres.

Publikowane zdjęcia pochodzą z kroniki miejscowości pisanej przez Heinza Raascha. Od dłuższego czasu poszukuję tej kroniki (wiem gdzie się znajduje) i być może uda nam w przyszłości przedstawić ją naszym czytelnikom w całości.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

15 Lipca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Daniel, Dawid,
Dawida, Egon,
Henryk, Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Lubomysł, Niecisław,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 170 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.