gorawino 028m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rzesznikowo arrow Lato nad jeziorem Popiel
Lato nad jeziorem Popiel Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

           Jezioro Popiel (Studnica, Zofianka, bo i takie nazwy funkcjonują) jest gotowe do lata. Byliśmy tam z aparatem fotograficznym i zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji. Od tego roku kąpielisko nad jeziorem dzierżawią, od Gminy Rymań, dwaj panowie tj. Tomasz Zawiszewski i Maciej Stempień. W maju trwały przygotowania do otwarcia sezonu. Teren został ogrodzony, plaża oczyszczona i wysypano na nią ok. 300 ton czystego piasku. W bieżącym roku funkcjonuje nad jeziorem pole namiotowe oraz wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego i sportowego ( rowery wodne, kajaki). Wykonano boisko do gry w siatkówkę. Wybudowano nowe szalety. Teren jest uprzątniety i czysty, wszędzie stoją pojemniki na śmieci. Pomosty są wyremontowane i bezpieczne, a uszkodzone deski wymienione.

        Zaznaczmy też, że kąpielisko jest niestrzeżone i nie ma na nim ratownika.

Image 

           Jest tam również mały sklepik gdzie prowadzona jest sprzedaż detaliczna podstawowych artykułów żywnościowych oraz napojów.

            Opłaty za korzystanie z kąpieliska są wymienione na jednym ze zdjęć poniżej.

            Atrakcji nad jeziorem pewnie nie zabraknie. Obok opalania się i kąpieli można łapać ryby i zbierać grzyby, które już rosną. Można też wybrać się na wyprawę do pobliskich lasów i zobaczyć jak rośnie ponad 600 – letni dąb „Bogusław” (KLIKNIJ!) lub też poszukać pozostałości po dawnym lotnisku niemieckim (KLIKNIJ!).

            Mankamentem jest dojazd do kąpieliska, gdyż na pewnym odcinku drogi są ogromne dziury. Uważamy też, że przy zjeździe z trasy Szczecin – Koszalin mogłaby stać tablica informacyjna o kąpielisku nad jeziorem.

Zdjęcia T. Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

28 Maja 2024
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Augustyn, German,
Jaromir, Priam,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wilhelm, Wrócimir
Do końca roku zostało 218 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2024 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.