gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Jarkowo arrow Otwarcie świetlicy wiejskiej w Jarkowie.
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Jarkowie. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

            W sobotę, 29 października, odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Jarkowie. Od wielu lat mieszkańcy miejscowości nie mieli miejsca na wspólne spotkania, a te które się odbywały „pod chmurką” w miejscowym parku przejdą do historii.

            Całość inwestycji kosztowała trochę ponad milion złotych , z czego Gmina Rymań sfinansowała połowę, a druga połowa pochodziła z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

  

                Na uroczystości otwarcia sali wiejskiej obecny był Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ekiert, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, Wójt Gminy Siemyśl Marek Dołkowski,  ksiądz proboszcz parafii Gorawino Marek Mierzwa, radni Rady Gminy , sołtysi z Gminy Rymań oraz mieszkańcy Jarkowa. Po wystąpieniach oficjalnych i poświęceniu świetlicy przez księdza proboszcza, nastąpiło przecięcie wstęgi i wszyscy mogli zobaczyć pomieszczenia wewnątrz.

                Świetlica usytuowana została w centralnej części miejscowości i wygląda wspaniale! Posiada wewnątrz dużą salę ogólną, salę komputerową, która już jest wyposażona w trzy zestawy nowych urządzeń, w pełni wyposażoną kuchnię, pomieszczenie magazynowe oraz duże hole. Na potrzeby miejscowości liczącej ok. 300 mieszkańców jest zupełnie wystarczająca.

                  Rada sołecka Jarkowa wspólnie z mieszkańcami miejscowości przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, a przez cały czas można było posłuchać wspaniale wykonywanych piosenek przez zespół folklorystyczny „Biadule” z Kinowa. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa dla mieszkańców  sołectwa Jarkowo.

                Mieszkańcy miejscowości podkreślali ogromne zadowolenie, że to u nich powstał taki obiekt, a sołtys Jarkowa Pan Janusz Bogusz już planuje zorganizowanie na bazie świetlicy Koła Gospodyń, zajęć dla dzieci i wiele imprez dla mieszkańców Jarkowa oraz całego sołectwa.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość





© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.