gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Jarkowo arrow Otwarcie świetlicy wiejskiej w Jarkowie.
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Jarkowie. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

            W sobotę, 29 października, odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej w Jarkowie. Od wielu lat mieszkańcy miejscowości nie mieli miejsca na wspólne spotkania, a te które się odbywały „pod chmurką” w miejscowym parku przejdą do historii.

            Całość inwestycji kosztowała trochę ponad milion złotych , z czego Gmina Rymań sfinansowała połowę, a druga połowa pochodziła z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 Image 

                Na uroczystości otwarcia sali wiejskiej obecny był Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ekiert, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, Wójt Gminy Siemyśl Marek Dołkowski,  ksiądz proboszcz parafii Gorawino Marek Mierzwa, radni Rady Gminy , sołtysi z Gminy Rymań oraz mieszkańcy Jarkowa. Po wystąpieniach oficjalnych i poświęceniu świetlicy przez księdza proboszcza, nastąpiło przecięcie wstęgi i wszyscy mogli zobaczyć pomieszczenia wewnątrz.

Image

                Świetlica usytuowana została w centralnej części miejscowości i wygląda wspaniale! Posiada wewnątrz dużą salę ogólną, salę komputerową, która już jest wyposażona w trzy zestawy nowych urządzeń, w pełni wyposażoną kuchnię, pomieszczenie magazynowe oraz duże hole. Na potrzeby miejscowości liczącej ok. 300 mieszkańców jest zupełnie wystarczająca.

Image

                  Rada sołecka Jarkowa wspólnie z mieszkańcami miejscowości przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy, a przez cały czas można było posłuchać wspaniale wykonywanych piosenek przez zespół folklorystyczny „Biadule” z Kinowa. W godzinach wieczornych odbyła się zabawa dla mieszkańców  sołectwa Jarkowo.

                Mieszkańcy miejscowości podkreślali ogromne zadowolenie, że to u nich powstał taki obiekt, a sołtys Jarkowa Pan Janusz Bogusz już planuje zorganizowanie na bazie świetlicy Koła Gospodyń, zajęć dla dzieci i wiele imprez dla mieszkańców Jarkowa oraz całego sołectwa.

zdj. T. Dach

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.