gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow W powiecie i gminach arrow Powiat arrow Sesja Rady Powiatu w Rymaniu
Sesja Rady Powiatu w Rymaniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

W Gminie Rymań odbyła się wyjazdowa sesja Rady Powiatu. Uczestniczyli w niej również radni Rady Gminy, sołtysi i zaproszeni goście z Gminy Rymań.

Podczas sesji Rady Powiatu podjęto szereg uchwał związanych m.in. ze sprawami budżetowymi i formalnymi. Całość sesji przebiegała sprawnie, a poszczególne punkty porządku obrad głosowano jednogłośnie. Dyskusje wywołało kilka tematów mi.in. sprawa dofinansowania piłkarzy „Kotwicy” Kołobrzeg kwotą 20 000 zł, opracowanie strategii rozwoju powiatu do roku 2020, oraz finansowanie realizowania audycji powiatowej na portalu „Miasto Kołobrzeg”. Na wszystkie zarzuty i pytania stawiane głównie przez radnych opozycji odpowiadał wicestarosta Mirosław Tessikowski.

             Nas jednak najbardziej interesowało, czy w ramach sesji będą poruszone tematy związane z Gminą Rymań.

Image 

Sesje wyjazdowe są organizowane w celu integracji samorządu powiatowego z samorządem gminnym, zwłaszcza w gminach ościennych, oddalonych od Kołobrzegu. Szkoda tylko, że w porządku obrad nie przewidziano wcześniej zadawania pytań przez radnych Rady Gminy Rymań, którzy uczestniczyli w sesji jako obserwatorzy. Co prawda, przewodniczący Rady Powiatu, w trakcie sesji zwrócił się do radnych z Gminy Rymań, by zadawali pytania, ale nie wszyscy byli do tego wcześniej przygotowani. Pytania zadały panie: Wanda Świątek – sołtys ze Starnina w odniesieniu do stanu drogi Starnin-Kinowo- Jarkowo, oraz radna Grażyna Pakos w odniesieniu do stanu drogi Jarkowo-Gorawino, i nowo zbudowanej drogi z Gorawina. Na pytania odpowiadała  Magdalena Dąbrówka - Dyrektor ZDP. Z jej wypowiedzi, mogliśmy dowiedzieć się, że będzie poprawiana droga biegnąca od Mechowa do Starnina, natomiast na drodze z Jarkowa do Gorawina prowadzone będą tylko bieżące naprawy. Dalsza przebudowa drogi z Gorawina w kierunku Rzesznikowa planowana jest na 2013 rok.

Miłym akcentem było wręczenie podczas sesji, przez radnych Rady Powiatu  na ręce Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy nowej tablicy informacyjnej dot. 600 letniego dębu „Bogusława”. Stara została zniszczona przez wandali, a mieszkańcy oraz turyści apelowali o ustawienie nowej. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce, w oddzielnym artykule.

Ważnym elementem wyjazdowej sesji Rady Powiatu było, jak podkreślił w swojej wypowiedzi Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki to, że radni Rady Gminy mogli zobaczyć „na żywo”, w jaki sposób odbywają się sesje w Radzie Powiatu.  

 Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Dyrektor ZDP Magdalena Dąbrówka
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Programy tv

Gościmy


© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.