gorawino 022mm.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow W powiecie i gminach arrow Powiat arrow Podsumowanie akcji pomocy dla Bartka
Podsumowanie akcji pomocy dla Bartka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

W niedzielę, Kotwica Kołobrzeg rozegrała mecz charytatywny z Asseco Prokom Gdynia. Zebrane ponad 4 tysiące złotych trafiły na konto Bartka.
W konferencji prasowej wziął udział poseł Marek Hok, starosta Tomasz Tamborski, prezes OSP Gorawino Ewa Kuźma, Tomasz Blutka z Rady Sołeckiej w Gorawinie, a także Stanisław Trojanowski - prezes Kotwicy i trener Czarodziejów z Wydm - Tomasz Mrożek. Wszyscy podsumowywali spontaniczna akcję i rozegrany mecz charytatywny, na którym zebrano kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Pomimo, że mecz kołobrzeżanie przegrali, to liczy się jednak sam gest i zaangażowanie koszykarzy oraz starosty kołobrzeskiego w pomoc dla chorego 16-latka, który obecnie przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie przechodzi operację. W dostęp do najlepszych lekarzy zaangażował się m.in. poseł Marek Hok.

Image 

Bartek Szreder od urodzenia choruje na niewydolność nerek, jest po przebytym, ostrym zespole hemolityczno-mocznicowym. Podczas leczenia szpitalnego dziecko zakażono wirusem żółtaczki typu C i wszczepiono grzyba do otrzewnej, w następstwie czego nie może być poddawany dializom otrzewnym w domu. Od 2001 roku trzy razy w tygodniu bez względu na pogodę czy samopoczucie, jest on dowożony do Szczecina na pięciogodzinne dializy. Po tylu latach choroba w znacznym stopniu obciążyła jego organizm, wyniszczając układ pokarmowy i układ krążenia oraz osłabiając pracę serca.

Bartek był dwukrotnie poddawany poważnym operacjom przeszczepu nerki, które nie przyjęły się. Powodem tych niepowodzeń jest choroba podstawowa, która się uaktywnia niszcząc przeszczepiony organ. Ostatni przeszczep w 2010 roku Bartek przyjął z ogromną nadzieją, którą bardzo szybko mu odebrano. Wyniki testów genetycznych pokazały, że Bartek ma wadę genetyczną wątroby i w tej chwili potrzebny jest przeszczep nerki jednocześnie z wątrobą lub przeszczep nerki i podanie nowego leku, który niestety jest bardzo drogi - roczne leczenie to koszt 1 mln złotych.

W akcję pomocy dla Bartka zaangażowali się więc mieszkańcy Gorawina. Jednak samo Gorawino w zebraniu 1 miliona złotych nie miało szans. Stąd pomoc Kołobrzegu. Dziś na konferencji prasowej, Ewa Kuźmia dziękowała za otwarte serce i zaangażowanie. Następna akcja charytatywna w wykonaniu Kotwicy Kołobrzeg już 4 marca.

Image

Image

Image 

Zdjecia i artykuł:  http://www.miastokolobrzeg.pl/ (Kliknij)

Jest tam również relacja z całej konferencji

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.