gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Rymań arrow Gramy dla Bartka - relacja z koncertu
Gramy dla Bartka - relacja z koncertu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach   

W sobotę (10 marca 2012), w hali sportowej w Rymaniu odbył się koncert charytatywny na rzecz pomocy dla chorego Bartka Szredera z Gorawina. Koncert został zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców tej miejscowości, a także pomocy Gminy i osobiście Wójta Gminy Rymań Mirosława Terleckiego oraz wielu innych osób. Na koncercie był m.in. obecny poseł Czesław Hoc, burmistrz miasta Gościno Marian Sieradzki, dyrektor Zespołu Szkół im H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, którego uczniem jest Bartek, radni i sołtysi, a także przede wszystkim mnóstwo osób z całej Gminy Rymań i nie tylko, którzy przyszli na koncert i wykupili cegiełki na pomoc dla Bartka. W koncercie uczestniczył również sam Bartek Szreder z całą rodziną.

Koncert rozpoczął się piosenką pod znamiennym tytułem „Kocham cię życie” w wykonaniu Lidii Bednarz (więcej o tej wokalistce w dalszej części rekacji) i to chyba słowa tej piosenki wycisnęły łzy na wielu twarzach. Wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Rymań oraz w imieniu organizatorów akcji na rzecz pomocy Bartkowi, Ewa Kuźma – prezes jednostki OSP w Gorawinie. Całość koncertu prowadzili Natalia Mendel i Szymon Piotrowski – harcerze z Drużyny Harcerskiej „Kajuga” działającej w ZSP w Rymaniu.

Image 

Image 

Kolejni wykonawcy prezentowali swoje utwory.

Najpierw uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie, do której uczęszczał również Bartek, zaprezentowali piosenkę o zbieraniu plastikowych nakrętek „Zakręcona akcja”. Śpiewał i recytował Wojtek Rudniak.

Następnie śpiewała Daria Koperska, znana z talentu recytatorskiego i wokalnego, koleżanka Bartka z Gimnazjum ZSP w Rymaniu, do którego wcześniej wspólnie uczęszczali.   

Później wystąpiła młodzież ze Szkoły Muzycznej w Kołobrzegu, gdzie zespół klarnetowy prowadzi Andrzej Pietraś, a zespół fletowy Krzysztof Sokolnicki. Młodzież ta przedstawiła montaż słowno muzyczny.

Ze Szkoły Tańca Sportowego „Amber” z Kołobrzegu wystąpiły dwie pary taneczne: Kinga Dorba tańczyła z Rafałem Wapińskim, a Kamila Anuszkiewicz z Dawidem Gajkowskim i to właśnie ta najmłodsza para wzbudziła największy aplauz widowni.

Kolejnymi wykonawcami była Grupa Taneczna „Tarantule” z Gryfic, która przedstawiła szereg ciekawych układów tanecznych.

Z kolei ognisko baletowe z Kołobrzegu oczarowało publiczność baletem,  strojami i wykonawstwem swoich układów.

 Image

Nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru, jakim był Kacper Sikora – zwycięzca czwartej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent!”. Większość widowni widziała go po raz pierwszy na żywo. Podkreślano, że wygląda na bardzo skromnego i spokojnego młodzieńca. Jednak, kiedy wkroczył na scenę i zaczął śpiewać wyglądało jakby „ wybuchł wulkan”. Był bardzo przebojowy i pełen energii. Nie darmo po jego występie w „Mam Talent!” Agnieszka Chilińska mówiła: „To było bardzo amerykańskie, dojrzałe i przebojowe. Masz coś w sobie magicznego i potrafisz hipnotyzować”. Nie obyło się bez bisu, a publiczność w hali nagrodziła jego występ długotrwałymi oklaskami.

Kolejnym i już ostatnim wykonawcą była Lidia Bednarz – wokalistka na stałe mieszkająca w Niemczech, a pochodząca z Gorawina. Występuje ona w Polsce i w Niemczech. Wykonuje m.in. utwory Edyty Gepert oraz Czesława Niemena. W Niemczech występuje w zespole „Abba - Review”. Występ jej również został nagrodzony ogromnym aplauzem zgromadzonej publiczności. Wiele osób na widowni zna ją z lat wcześniejszych, kiedy to uczęszczała do szkół w Gorawinie, Rymaniu, czy też w Kołobrzegu, a tu zaprezentowała się, jako dojrzała wokalistka z pięknym, mocnym głosem,śpiewając m.in. piosenkę Czesław Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Image 

Ogromne podziękowania należą się organizatorom akcji z Gorawina (rada sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi, Klub Sportowy „Gorawiński Grot”, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Społeczna Szkoła Podstawowa) oraz wszystkim zaangażowanym w organizację koncertu z pozostałych miejscowości Gminy, m.in. strażakom z OSP, harcerzom, dyrekcji ZSP w Rymaniu, członkom Klubu Seniora „Pod Aniołami”, którzy przygotowali kawiarenkę z ciastami oraz napojami, firmie „AVON” za stoisko i przeprowadzony konkurs. Wszędzie były zbierane pieniądze do puszek na rzecz leczenia Bartka. Gmina zorganizowała dowóz mieszkańców ze wszystkich okolicznych miejscowości.

Dawno już hala sportowa w Rymaniu nie była wypełniona do ostatniego miejsca i może jest to właśnie sposób na wykorzystanie jej w przyszłości.

 

Łączna kwota jaką uzyskano z koncertu:

 

             11 133zł 60 gr

 

w całości zostanie przekazana na konto Bartka

FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

Więcej o Bartku Szrederze i jego chorobie możesz dowiedzieć się na naszych stronach. Są tam również podane konta Fundacji, gdzie można dokonać wpłaty na rzecz jego leczenia  (KLIKNIJ!!!).

zdj. T. Dach

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

27 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.