01m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Leszczyn arrow "Biadule" z Kinowa zwycieżają!
"Biadule" z Kinowa zwycieżają! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

Image

 

Kolejny sukces Zespołu Śpiewaczego „Biadule”.

 

    21 lipca 2012 roku Zespół po raz drugi brał udział w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Ludowych „Tychowo na ludowo”, gdzie podobnie jak w ubiegłym roku zajął I miejsce

i otrzymał ZŁOTEGO GOŁĄBKA.

Nie są to jedyne osiągnięcia naszego zespołu ludowego. Znaczące sukcesy zespołu w 2011 roku, to: II miejsce podczas przeglądu kapel, zespołów śpiewaczych, zespołów pieśni i tańca w Regionalnych Prezentacjach Folklorystycznych w Drawsku Pomorskim oraz III miejsce

w X Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Złotowie.

    Składamy wielkie gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów, których nie byłoby gdyby nie ogromne zaangażowanie i poświęcenie wszystkich członków zespołu oraz fachowość, umiejętność pracy w grupie, cierpliwość i wrażliwość na piękno kultury ludowej, przede wszystkim prowadzącego zespół Romana Jagielskiego.

    Zespół reaktywował się po siedmiu latach  w 2003 roku i obecnie funkcjonuje w składzie:  (od lewej) Roman Jagielski, Marzena Tomaszewicz, Barnarda Bany, Danuta Dybowska, Lucyna Kozioł i Krystyna Tomaszewicz.

    Na załączonym zdjęciu z Finałów WOŚP w 2012 roku zespół prezentował się w nowych strojach i z nowym wyposażeniem. 

     Należy zaznaczyć, że na wszelkiego rodzaju przeglądach i konkursach, przy ocenie zespołu zawsze brane jest pod uwagę wykonanie utworu, ale ogromne znaczenie i wpływa na ogólną ocenę ma strój członków zespołu, a przede wszystkim jego kompletność. Kilka lat trwało wyposażanie zespołu. W 2010 roku Wójt Gminy Mirosław Terlecki znalazł sponsora, który przekazał do budżetu gminy 4.000 zł z  przeznaczeniem na doposażenie zespołu. Wówczas udało się zakupić 4 gorsety krakowskie, bronowickie, kaftan krakowski, czapkę, obuwie damskie i męskie. Do pełni szczęścia brakowało nowego akordeonu oraz dodatkowego stroju. Furtka otworzyła się, kiedy nabór wniosków na pozyskanie środków unijnych ogłosiło stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działanie „Siła w Grupie”, której Gmina Rymań jest członkiem.

Wówczas Marzena Tomaszewicz i Barnarda Bany uczestniczyły w wielu spotkaniach, szkoleniach i kursach, a dotyczących pozyskiwania środków unijnych. Finałem wielu starań i ogromnego uporu wymienionych Pań była realizacja projektu pn. „Doposażenie Zespołu Śpiewaczego Biadule”.

     W chwili obecnej zespół reprezentuje bardzo wysoki poziom, biorąc pod uwagę zarówno wykonanie utworów, jak i ogólne wrażenie, czego najlepszym dowodem są chociażby wymienione wyżej osiągnięcia.

      Duża zasługa, że zespół funkcjonuje na tak wysokim poziomie , należy się również rodzinom członków zespołu, ponieważ to oni często muszą zastąpić wychodzących na próbę, wyjeżdżających na występy, czasami na wiele godzin.

Każdy z członków zespołu ma własne problemy, dużo obowiązków, czasami nie domaga zdrowie, a mimo to jest w nich wiele siły i werwy do pracy. Wierzyć należy również i w to, że każdy występ, śpiew oraz samo obcowanie w grupie daje wiele radości i satysfakcji oraz wzmacnia każdego z osobna.

Ponadto zespół jest dumą dla lokalnej społeczności.

 
« poprzedni artykuł

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.