gorawino 010.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow U sąsiadów arrow Leszczyn arrow Dożynki Gminy Rymań 2012
Dożynki Gminy Rymań 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach   

Tegoroczne dożynki Gminy Rymań odbyły się w Kinowie. Organizowały je wspólnie sołectwa z Kinowa, Starnina i Jarkowa. Starostami dożynek byli Anna Sznitko z sołectwa Starnin oraz Paweł Drozda z sołectwa Jarkowo. Całość imprezy prowadzili Agnieszka i Lech Bany.

Najpierw odbyła się Msza Święta polowa, którą prowadził proboszcz z parafii Gorawino ks. Marek Mierzwa. Następnie Wójt Gminy, Mirosław Terlecki przywitał zaproszonych gości i wszystkich przybyłych na uroczystości dożynkowe. Wójt Gminy częstował też wszystkich obecnych chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. 

Image 

Później rozpoczęły się występy, konkursy i pokazy. Występowały niezawodne zespoły śpiewacze: „Biadule” z Kinowa, „Podlotki” z Gościna oraz „Dygowianki” z Dygowa. Jednak piosenki i występ kabaretowy, jakie przedstawili seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” z Rymania, zdobyły największy aplauz zgromadzonej publiczności, a scenka kabaretowa z urzędującym wójtem rozbawiła wszystkich. Między występami odbywały się również różnorodne konkursy.

Image 

Ważnym konkursem na dożynkach jest zawsze konkurs wieńców dożynkowych, które przygotowały poszczególne sołectwa. Tym razem pierwsze miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Rzesznikowo, kolejne Rymań i Starnin. Odnotujmy też, że w konkursie na najlepsze ciasto wygrało sołectwo Gorawino, a kolejne miejsca zajęły sołectwa z Rzesznikowa i Leszczyna. Poszczególne sołectwa zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi. Po raz kolejny  na dożynkach Gminy Rymań został przyznany tytuł „Przyjaciela wsi”. Tym razem, ten zaszczytny tytuł, otrzymał piszący ten tekst, i tą drogą dziękuję wszystkim, którzy docenili to, co robię na rzecz Gorawina i całej Gminy Rymań.

Image
Zwycięskie ciasto z Gorawina
 

Na terenie dożynek można było zapoznać się również ze sprzętem pożarniczym, wystawionym przez OSP z Gorawina, Starnina oraz Rymania, a także odbył się pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków. Był też wystawiony różnorodny sprzęt rolniczy.

Nie zapomniano o atrakcjach dla dzieci, a w dobrze zaopatrzonych stoiskach gastronomicznych nie zabrakło napojów i różnorodnych potraw. Na zakończenie dożynek gminnych odbyła się zabawa, a do tańca przygrywał zespół muzyczny „Kiss” z Trzebiatowa.

Dla całości obrazu tegorocznych dożynek w Gminie Rymań, należy zaznaczyć ich wspaniałe przygotowanie i organizację. Następne dożynki, jak się dowiedzieliśmy, będą wspólnie organizowane przez sołectwa z Gorawina i Drozdowa. Do zobaczenia za rok.

 

zdj. T.Dach,  http://www.miastokolobrzeg.pl/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

29 Czerwca 2022
Środa
Imieniny obchodzą:
Benedykta, Benita,
Dalebor, Paweł,
Piotr
Do końca roku zostało 186 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość





© 2022 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.