gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow O nas arrow Jeszcze o dożynkach...
Jeszcze o dożynkach... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Tadeusz Dach   

Jeszcze raz wracamy do dożynek Gminy Rymań, jakie odbyły się ostatnio  w Kinowie, a to za przyczyną przyznanego mi „Tytułu Przyjaciela Wsi”. Tytuł ten, przyznany został, tym razem, przez Radę i Wójta Gminy Rymań oraz organizatorów dożynek. Kilka lat wstecz otrzymali go również: wieloletni dyrektor szkoły w Rymaniu p. Wiktor Oleksiewicz oraz p. Kazimierz Fiszer - dyrektor "Florexu".

Jak napisano w tekście, wyróżnienie to otrzymałem za ”…ogromne zaangażowanie i wysiłek w promowanie Gminy Rymań, w poszukiwania dotyczące historii przepięknych terenów, w których żyjemy…”

Dziękuję wszystkim, którzy decydowali o przyznaniu mojej osobie „Tytułu Przyjaciela Wsi”. Wyróżnienie to odbieram,  jako pozytywną ocenę tego, co piszę na stronie internetowej, szczególnie w odniesieniu do popularyzacji historii naszej Gminy.

Image 

Czasami spotykam się jeszcze  z pytaniami oraz z zarzutami typu „po co opisywać te stare niemieckie miejscowości?” Chciałbym zaznaczyć, że w latach wczesnego średniowiecza, to nie były miejscowości niemieckie! Istniało przecież wtedy księstwo pomorskie, które nie wchodziło w skład Niemiec. Kolejni książęta pomorscy jak Bogusław, Kazimierz, Warcisław itd. nie byli Niemcami. Przypomnijmy też sobie kolejne wyprawy władców Polski - Mieszka I, Bolesława Chrobrego, czy też Bolesława Krzywoustego, którzy ówczesnej Polsce podporządkowali ziemie pomorskie. To jest również historia naszych miejscowości.

Na naszej stronie internetowej gorawino.net, piszemy nie tylko o Gorawinie, ale o całej Gminie Rymań. Poruszamy wiele różnych problemów dotyczących życia codziennego. Staramy się promować naszą Gminę, ponieważ uważamy, że potencjał i dokonania naszych mieszkańców zasługują na to, by o naszych miejscowościach i całej Gminie mogły dowiedzieć się szersze rzesze społeczeństwa.

Podczas dożynek zadawano mi szereg pytań odnośnie tematyki, jaką poruszamy na naszej stronie internetowej. Będziemy pisać dalej o historii naszych miejscowości, o ich życiu codziennym, ale także o wycieczkach w różne zakątki Europy i świata, ponieważ spotyka się to z dużym zainteresowaniem czytelników.

Nie byłoby pewnie tego wszystkiego, gdyby nie pomoc naszej małej redakcji, w skład której wchodzi również moja żona Jola oraz kol. Edmund Kaźmierski z Rymania, a przyznany tytuł odbieramy również jako docenienie wysiłków nas wszystkich.

Jeszcze raz dziękujemy!

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

24 Września 2023
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2023 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.