gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB
Strona główna arrow Nasza miejscowość arrow Wydarzenia arrow Rozliczenie zbiórki pieniędzy na rzecz B. Szredera.
Rozliczenie zbiórki pieniędzy na rzecz B. Szredera. Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Grażyna Pakos   

Informacja z wyników zbiórki publicznej oraz sposobu zużytkowania zebranych ofiar na ratowanie zdrowia i życia Bartosza Szredera.

    

           Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino, zgodnie z decyzją Starosty Powiatowego w Kołobrzegu z dnia 20 lutego 2012 r. Nr 2/2012, w okresie od 1 marca 2012 roku do 30 grudnia 2012 roku przeprowadziło zbiórkę publiczną, w wyniku której uzyskano łącznie kwotę 28 437,81 zł i przekazano ją na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem 7027 Szreder Bartosz Kamil – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.  

          W ramach zbiórki odbył się Wielki Koncert Charytatywny pt. „Gramy dla Bartka” w dniu 10 marca 2012 r. w Hali Sportowej w Rymaniu, z udziałem gwiazdy Kacpra Sikory, lokalnych artystów, grup tanecznych, muzycznych i baletowych. Biletem wstępu na koncert były cegiełki. W trakcie koncertu prowadzona była zbiórka do puszek kwestorskich, sprzedaż przedmiotów i wyrobów własnych (kawiarenka klubu seniora „Pod Aniołami” oraz stoisko firmy „Avone”). Łączny dochód z imprezy wyniósł ponad 19 000 zł.   

Przez cały okres prowadzenia zbiórki publicznej zbierano datki do puszek kwestorskich na terenie całego powiatu kołobrzeskiego: w instytucjach publicznych, prywatnych a także podczas uroczystości i imprez organizowanych na terenie gminy Rymań. Mieszkańcy Gminy Rymań, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu, Świetlica Wiejska w Grzybowie i Szkoła Podstawowa w Dźwirzynie włączyli się do „Zakręconej Akcji” w wyniku której uzyskano kwotę 1140 zł. ze sprzedaży  zebranych plastikowych nakrętek.   

Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino wraz ze Społeczną Szkołą Podstawową w Gorawinie we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich w Gorawinie i LUKS „Gorawiński Grot” zorganizowali także zabawy taneczne, z których dochód w całości przeznaczony został na leczenie Bartka Szredera.

 Wszystkie działania odbyły się dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz pomocy jednostek OSP i Rad Sołeckich z terenu gminy Rymań. Istotny wkład w koordynację działań miał Urząd Gminy i Zespół Szkół Publicznych w Rymaniu.

Organizatorzy dziękują wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie, rozpowszechnienie i realizację akcji oraz w inny sposób wsparli zbiórkę środków na leczenie Bartka. Stan zdrowia chłopca nadal jest poważny, dlatego prosimy o dalsze finansowe wsparcie jego leczenia. Bartkowi życzymy dużo siły w walce z chorobą.      

                                                                             Organizatorzy

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Imieniny

27 Czerwca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.