04m.jpg
Image

Gadu-Gadu, Kontakt

gg 5872752
administrator Tadeusz, tdach@go2.pl

Przyjazne strony

Image
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Historia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator   

    Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino powołali w kwietniu 2000 r. mieszkańcy Gorawina, którzy nie zaakceptowali decyzji o likwidacji Szkoły Podstawowej w Gorawinie, ponieważ szkoła na wsi jest nie tylko miejscem edukacji dzieci, ale ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego wszystkich mieszkańców.

    Z dniem 1.09.2000r. na bazie zlikwidowanej szkoły Stowarzyszenie powołało Społeczną Szkołę Podstawową w Gorawinie - pierwszą niepubliczną placówkę oświatową na wsi w województwie zachodniopomorskim.
Szkoła prowadzi klasy I-III i oddział przedszkolny. Nasi uczniowie to dzieci rolników i byłych pracowników PGR. Za naukę w szkole rodzice nie płacą czesnego. Aktywnie uczestniczą oni w życiu szkoły, sami sprzątają klasy, gromadzą opał na zimę. Stowarzyszenie zdołało skonsolidować wokół szkoły grupę sponsorów, dzięki którym odnowiono sale lekcyjne, meble i sprzęty, a także zakupiono 6 zestawów komputerowych.
    Od 1 września 2006 r. uruchomiono "Małe Przedszkole w Gorawinie" w ramach projektu "Małe Przedszkole w Każdej Wsi", do którego uczęszczają dzieci w wieku od 3-5 lat.
Największym dotychczasowym osiągnięciem organizacji jest znalezienie się wśród laureatów I edycji 2006 r./2007 r. największego w Polsce grantowego programu dla społeczności lokalnych z gmin wiejskich "Rzeczpospolita Internetowowa". Na realizację projektu "Gorawino@świetlica" otrzymaliśmy 36365 zł oraz sprzęt multimedialny i 10 zestawów komputerowych. Przeprowadziliśmy szkolenia komputerowe, językowe i rekreacyjne dla dorosłych oraz zajęcia świetlicowe dla dzieci.

    Stowarzyszenie jest także partnerem społecznym LGD "Siła w Grupie" Programu Leader+ z siedzibą w Gościnie (powiat Kołobrzeg).

 

Na podstawie informacji  o Stowarzyszeniu ze strony :http://bazy.zachodniopomorskie.ngo.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Święta!

Image

Imieniny

18 Grudnia 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3843 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.