gorawino 022mm.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Udany piknik rodzinny w Rymaniu
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Tadeusz Dach   

W sobotę, 08.09.2018 na stadionie w Rymaniu odbył się piknik rodzinny. To inna formuła dotychczasowych dożynek gminnych. Wszystko zaczęło się od koncertu niezastąpionego zespołu „Biadule” . Odbyło się czytanie "Przedwiośnia". Nie zabrakło elementów, które są na każdych dożynkach.  Wójt gminy otrzymał przepiękne bochny chleba wykonane z tegorocznych zbiorów , które później rozczęstowano wśród wszystkich zgromadzonych osób. Był też konkurs na  wykonanie dekoracji  z płodów rolnych.  Nie obyło się bez nagród. Dzieci również się nie nudziły. Obok „dmuchańców” były prowadzone dla nich gry i zabawy z animatorem.

Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu również zaistniało na pikniku rodzinnym wystawiając namiot, w którym była wystawa na temat  „Narzędzia naszych przodków” oraz wystawa fotograficzna  o dawnym lotnisku niemieckim Pinnow (Rzesznikowo).

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Zapraszam do oglądania fotoreportażu z tej ciekawej imprezy.dsc06112.jpg

dsc06066.jpg

Czytaj całość
 
Stow. Historyczne z Rymania w Kołobrzegu
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

Nasze Stowarzyszenie Historyczne ( Andrzej Kozioł, Darek Pułło, Tadeusz Dach) brało udział w obchodach Zachodniopomorskich Dniach Dziedzictwa, jakie miały miejsce przed ratuszem w Kołobrzegu. Wystawa  jaką zaprezentowaliśmy nt. „Narzędzia naszych przodków” oraz wystawa fotografii dot. niemieckiego lotniska Pinnow (Rzesznikowo) spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających gości. Wśród nich wielu było turystów zza zachodniej granicy.

Zbiory starych narzędzi  z naszej Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu budziły często zdziwienie odnośnie swojego przeznaczenia. Wiele też osób deklarowało chęć przekazania posiadanych przez nie „staroci” dla naszej Izby Muzealnej.  Nie zabrakło nowo nawiązanych kontaktów, a zdjęcia Jerrego – Bogusławskiego w stroju dawnych Słowian z toporem z naszej wystawy oraz kołobrzeskiego mincerza – Władka Obuchowicza dodawały specjalnego kolorytu całości imprezy.

Nasz udział w imprezie przed ratuszem w Kołobrzegu oceniamy bardzo pozytywnie.

dsc05983.jpg

Czytaj całość
 
Przegranna Grota
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgWicher Mierzym - Grot Gorawino 3:0


Następny mecz:


16-09 12:00  Grot Gorawino - Mustang Korzystno
 
Dzieje się w Stow. Historycznym w Rymaniu...
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

W Stowarzyszeniu Historycznym w Rymaniu wakacje wcale nie były tak do końca tylko wypoczynkiem. Trwały kolejne, wcześniej założone, prace nad kilkoma projektami.

- Zabezpieczenie i konserwacja pomnika wojennego na cmentarzu komunalnym w Rymaniu.

Pomnik ten powoli się rozsypywał. Stanowił nawet zagrożenie dla osób , które przebywały obok niego. Rozebrać go nie można (ma już ok. 100 lat), postanowiliśmy więc go wyremontować i zabezpieczyć przed dalszą degradacją. Członkowie naszego Stowarzyszenia kolejno czyszczą i uzupełniają odpadające z pomnika kamienie. Chcemy przywrócić jego dawny wygląd. Niebagatelną sprawą jest wygląd i estetyka tego miejsca. Całość prac zostanie zakończona do końca października.

dsc05934.jpg


- Zabezpieczenie i konserwacja dużego krzyża nagrobnego znalezionego w lesie w okolicach Powalic.

Krzyż ten został znaleziony przez leśników.
Czytaj całość
 
Dwucyfrowa wygrana Grota!!!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgGrot Gorawino   -  Przysz. Dla Młodzieży Rusinowo

                      10: 0

Bramki: A. Moskwa 4, M. Lewandowski 4, H. Szarejko, K. Barankiewicz

Następny mecz:

09-09   Wicher Rąbino - Syrena-Grot Rymań

 
Przebudowa drogi w Starninie
U sąsiadów - Starnin
Autor: Grzegorz Ruciński   
To już ostatnie zdjęcia naszej drogi w miejscowości Starnin. Urząd Gminy w Rymaniu pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Przebudowy Dróg Gminnych i po ogłoszeniu przetargu wyłoniono wykonawcę drogi. Przetarg wygrała firma z Kołobrzegu ,,Zakład robót inżynieryjnych i wodno-melioracyjnych'' Pana Andrzeja Zakrzewskiego. Całość zadania opiewa na kwotę 1.360.794,63 zł. Dnia 6.08.2018r. w UG została podpisana umowa z wykonawcą zlecenia, który wchodzi na teren budowy 05.09.2018r. Termin wykonania inwestycji to 15 listopada 2018r. Bardzo cieszymy się z podjętych starań przez Wójta Gminy Rymań oraz Radę Gminy, gdyż przebudowa drogi ułatwi dojazd mieszkańcom do posesji. Droga będzie miała 2 pasy ruchu po 2,5m oraz chodnik dwu metrowy. Będą również zamontowane progi zwalniające. Jezdnia oraz chodnik będzie wykonana ze starobruku zgodnie z sugestią konserwatora zabytków. O postępie prac będziemy informować na bieżąco.
p9011437.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 2060

Imieniny

19 Września 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
January, Konstancja,
Sydonia, Teodor,
Więcemir
Do końca roku zostało 104 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3753 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.