gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
10 lat Klubu Seniora w Rymaniu!
Klub Seniora - Działalność
Autor: Jola i Tadeusz Dach   

Bal Seniora, jaki odbył się w rymańskim Pałacu, był  udanym podsumowaniem 10 – lecia Klubu Seniora „Pod Aniołami”, działającego przy GOPS w Rymaniu. Sala była pełna. Nie zabrakło gości z zaprzyjaźnionych klubów z Gościna, Siemyśla, Dygowa oraz Sławoborza. Na bal przybyła również duża grupa seniorów z Klubu „Pod Aniołami”, którzy byli organizatorami balu oraz ok. 60 seniorów(!) z całej gminy Rymań , którzy nie są członkami naszego klubu, ale może w przyszłości do nas dołączą.  Dopisali też zaproszeni goście: był radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, starosta powiatowy, burmistrz Gościna, wójtowie z Dygowa i Siemyśla, radni powiatowi, przewodniczący rady gminy z Rymania z kilkoma radnymi i wielu innych.

Bal został otwarty przez gospodarzy imprezy: Kierownika GOPS w Rymaniu p. Aldonę Więcek oraz wójta gminy Rymań Mirosława Terleckiego. Z okazji X lecia Klubu Seniora zorganizowana była też wystawa działań Klubu, m.in. z wyjazdów do ciekawych miejsc w Polsce oraz w Europie. Można było tam dowiedzieć się choćby o tym, że klubowicze podczas ostatnich dziesięciu lat przejechali ponad 45 tys. kilometrów oraz odwiedzili aż 8 europejskich stolic! Była też wystawa naszych artykułów pogrupowanych rocznikami, zatytułowanych  „Z Aniołami w Polskę i świat…”.

029.jpg

Czytaj całość
 
Grot zremisował w Rymaniu.
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgGrot Gorawino - Gryf Dobrowo 2:2


Bramki:

1:0 Karkosik
1:1
1:2
2:2 Barankiewicz (karny)

Następny mecz:


14-10 13:00  Huragan Bierzwnica - Grot Gorawino
 
Pożegnanie lata w Gorawinie
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Autor: Tadeusz Dach   

Tym razem nie były to sołeckie dożynki. Spotkanie mieszkańców Gorawina nazwano „Pożegnaniem lata” i choć sobota 6 października miała jeszcze znamiona letniej pogody, to jest już jesień. Rada sołecka w Gorawinie wraz z organizacjami działającymi w tej miejscowości: Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju  Wsi oraz miejscowa OSP zaprosiła mieszkańców do wspólnego pożegnania lata. Byli też goście zaproszeni, w tym Wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki. Przy okazji spotkania, sołtys miejscowości Jan Pastuch, przywitał nowych mieszkańców Gorawina.

Stoły uginały się od wspaniałych potraw, nie zabrakło dobrej muzyki i tańców. Hitem były podane ziemniaki w mundurkach ( w ramach Święta Pieczonego Ziemniaka obchodzonego w tym okresie) i choć nie były pieczone ale dobrze ugotowane,  błyskawicznie zniknęły z talerzy.

dsc08030.jpg
Przygotowania do imprezy.

Czytaj całość
 
Wygrana Grota w Karścinie
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgDerby Karścino - Grot Gorawino 1:2 (0:0)

Bramki:
1:0 61' (karny)
1:1 63' Żaba (Szarejko) as. Usarek
1:2 86' Hubert (Wosiniak) as. Karkosik

Skład:
Żmudź - Kuster, Baj, Szarejko, Usarek, Barankiewicz, Moskwa (Wosiniak 25'), Kuźma, Pacholski, Karkosik, Kozioł (Dąbrowski 88')

Następny mecz:

07-10 12:00  Grot Gorawino - Gryf Dobrowo

 
VII Rajd Gwiaździsty w Kołobrzegu
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   

dsc06596.jpgphoca_thumb_l_vii gwiezdzisty rajd rowerowy_012.jpg
Zobacz więcej zdjęć:
Czytaj całość
 
Remis Grota w Siemyślu
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgJantar Siemyśl - Grot Gorawino  0:0

Następny mecz:

30-09 12:00  Derby Karścino - Grot Gorawino
 
Europejskie Dni Dziedzictwa  podsumowanie
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

Zakończyły się obchody w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzone w Polsce jako „Niepodległa dla wszystkich”, a w województwie zachodniopomorskim jako „Sąsiedztwo”. Cieszy nas ogromnie, że organizatorzy obchodów w Kołobrzegu wybrali nasze Stowarzyszenie Historyczne z Rymania jako współpartnera. Nasz udział  nie był taki mały. W pierwszej części, jaka odbyła się m.in. w dniu 8 września przed ratuszem przedstawiliśmy wystawę zatytułowaną „Narzędzia naszych przodków” na bazie eksponatów z Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu oraz wystawę fotograficzną o byłym niemieckim lotnisku Pinnow (Rzesznikowo).

W drugiej odsłonie EDD w Muzeum Oręża w  Kołobrzegu odbyła się konferencja, na której  prezentowane były prelekcje na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W drugiej jej części,  w ramach programu „Sąsiedztwo” zaprezentowałem   prelekcję na temat „ Działalność Stowarzyszenia Historycznego w środowisku wiejskim”, a przewodniczący stowarzyszeń byłych Kołobrzeżan z Niemiec , p. Ernst Schroeder mówił o współczesnych relacjach Stowarzyszenia Byłych Kołobrzeżan  z miastem Kołobrzeg. W Muzeum Oręża otwarto wystawę          „Kołobrzeg dawniej i dziś” ( rożnych przedsięwzięć było znacznie więcej). Później chętni pojechali na wycieczkę autokarem do lapidarium  oraz Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu.
1dsc_0271.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 2070

Imieniny

18 Października 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René
Do końca roku zostało 75 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3782 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.