gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Piszą o nas ...
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

Głos Koszaliński  w dodatku kołobrzeskim - „Głos Kołobrzegu” z dnia 4.11.2016 zamieścił fotoreportaż z Balu Seniora w Rymaniu zatytułowany „Seniorzy bawią się na całego i to po grecku” (autor: Iwona Marciniak). Miło nam poinformować, że fotoreportażu zamieszczono nasze zdjęcia.

Z kolei  „Gazeta Kołobrzeska” z dnia 4.11.2016 roku zamieściła artykuł na temat Balu Seniora zatytułowany „ Seniorzy balowali w greckim stylu” ( autor: Anna Buchner-Wrońska).

W tym samym numerze Gazety Kołobrzeskiej jest również artykuł mojego autorstwa zatytułowany „Kościół w Gorawinie po II wojnie światowej”.

Zapraszamy do zapoznania się  z w/w publikacjami.

dsc00429-001.jpg

Czytaj całość
 
Dzień Niepodległości w Rymaniu
U sąsiadów - Rymań
Redaktor: Administrator   
dzien_niepodleglosci_2016.jpg
 
Biuletyn "PULS RYMANIA 3/2016
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
pr_56_pazdziernik_171.jpgZapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 3/2016 (56), który zawiera między innymi takie artykuły jak:
- w oczekiwaniu na złotą jesień,

- RECYKLING - JEDNA Z METOD OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO,
- SESJA Z UROCZYSTYM AKCENTEM….
- „Lady D” z Rymania,
- ODNOWA W JEZUSIE
- Historia kościoła  w Gorawinie po II wojnie światowej.
- Święto ziemniaka w Starninie
- PIKNIK RODZINNY W RZESZNIKOWIE

 

Pobierz PULS RYMANIA 3/2016 (56)
 
O pomniku Manteufflów na cmentarzu w Starninie.
U sąsiadów - Starnin
Autor: Tadeusz Dach   

Kilka lat wstecz napisałem artykuł zatytułowany „Cmentarze to, też historia”. Wracam do tej tematyki w przededniu Dnia Wszystkich Świętych i następujący po nim Dzień   Zaduszny,  który jest Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Historię tworzą ludzie, później umierają, a kolejne pokolenia dalej budują swój mały świat wokół miasta, miasteczka, czy też wsi. Kolejne pokolenia znajdują w końcu swoje miejsce na cmentarzach. Niestety, ci, którzy później przychodzą nie zawsze chcą dbać o miejsca, gdzie złożono do ziemi pokolenia, które odeszły.

Dbamy o cmentarze katolickie, ale dlaczego mielibyśmy nie zadbać o cmentarze ewangelickie. W gminie Rymań jedynym cmentarzem ewangelickim, który praktycznie przetrwał w całości jest cmentarz w Starninie. Został on zresztą wpisany   do rejestru zabytków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ( nr A-1068 z dn. 27.12.1987 r.). Stowarzyszenie Historyczne „Pamięć i Tożsamość”, w ramach , którego działamy stara się uchronić cmentarze ewangelickie przed całkowitym zniszczeniem. W ramach tych działań, od dwóch lat, organizujemy wspólnie z mieszkańcami Starnina i miejscową OSP  prace porządkowe na tym cmentarzu. Ktoś powie ”że to niemieckie i nie warto się tym zajmować”, a jednocześnie narzekamy, że naszymi cmentarzami na Ukrainie, Białorusi czy na Litwie nikt nie chce się opiekować…

 Przebywając w takich miejscach, jakimi są cmentarze, warto czasami zastanowić się nad nieuchronnością losu i faktem, że my kiedyś również znajdziemy swoje miejsce na takim cmentarzu.

DSCF7133.JPG

Czytaj całość
 
Grot wygrał zaległy mecz
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgWicher Mierzym - Grot Gorawino 0:2 (0:2)

W zaległym meczu z Wichrem Mierzym zwyciężyliśmy 2:0 tym samym rundę jesienną kończymy na 3 miejscu.


Bramki:
0:1 Patryk Wyszyński strzałem z 20 metrów
0:2 Karol Surkont główką po dośrodkowaniu Konrada Barankiewicza

Było to nasze 6 zwycięstwo z rzędu.

Informacja: https://www.facebook.com/GrotGorawino/

 
Wiking Rymań zaprasza kibiców
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   
14615864_886824948084668_7528522527994180770_o.jpg
 
Seniorzy na Balu Greckim
Klub Seniora - Działalność
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach   

Na tegoroczny Bal Seniorów, organizowany przez Klub Seniora „Pod Aniołami” działający przy GOPS w Gminie Rymań, oczekiwano z wielką niecierpliwością. Wcześniejsze doniesienia zapowiadały bal o charakterze greckim, a seniorzy mieli zatańczyć Zorbę.

 Na bal do pięknej sali w rymańskim Pałacu, przyjechały zaproszone kluby seniorów z Gościna, Sławoborza, Siemyśla oraz delegacje z klubów z Dygowa oraz gminy Kołobrzeg. Dopisali zaproszeni goście, wśród których był m.in. Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, wójtowie z gmin Siemyśl, Sławoborze i Rymania, Przewodniczący Rady Gminy, radni , Sołtysowie i wielu innych.  Na balu obecna też była spora grupa seniorów z gminy Rymań, którzy nie należą do Klubu Seniora – może kiedyś do nas dołączą?

Sala była pięknie wystrojona. Gości witali Zeus ( Leszek Siamburski) i Dionizos ( Janek Milczanowski). Przy wejściu stały dwie ogromne, greckie kolumny, był jadłospis z potrawami greckimi, a całość wystroju podkreślały wyświetlane na jednej ze ścian ogromne zdjęcia z widokami z Grecji. Bal otworzyła p. Aldona Więcek Kierownik GOPS w Rymaniu (główna pomysłodawczyni  Balu Greckiego) z Wójtem Gminy Rymań Mirosławem Terleckim.

DSC00164-001.JPG

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 103 - 119 z 1763

Pomoc dla Bartka !!!


Image

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

26 Marca 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Emanuel, Manuela,
Feliks, Larysa,
Nikifor, Teodor,
Tworzymir
Do końca roku zostało 281 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3211 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.