gorawino 028m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Akcja dla powodzian
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   


W Gorawinie dary można składać na Sali Wiejskiej w dniu 13 i 14 lipca (poniedziałek i wtorek) u sołtysa miejscowości w godz. 15.00-17.00


"Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba...." C. K. Norwid

Szanowni Państwo !!!

Powódź, która dotknęła województwo podkarpackie, dotknęła także mieszkańców wsi. Pomóżmy ludziom, którym woda odebrała wszystko. Potrzeby są ogromne. Wielu mieszkańców zostało w tym, w czym uciekało przed wodą. Na ratowanie dobytku nie było czasu, trzeba było ratować życie.


Wszyscy widzieliśmy wstrząsające zdjęcia i relacje w telewizji, internecie i prasie, jak  zostało zalanych wiele miejscowości. Mieszkańcy zalanych terenów stracili wszystko, niejednokrotnie dorobek całego swojego  życia, dlatego chcąc ich wesprzeć nie tylko duchowo, Wójt Gminy Rymań z  Kierownikiem i Pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu, Radami Sołeckimi, Ochotniczą Strażą Pożarną rozpoczynają akcję pomocy dla mieszkańców i rolników miejscowości Trzcinice  i Dubiecko z gminy Jasło i gminy Dubiecko.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wszelką pomoc. Akcję chcemy koordynować na kilku płaszczyznach:


1) Zbieranie płodów rolnych, zboża dla zwierząt;
2) Środki czystości (środki do dezynfekcji, proszki do prania, mopy, wiadra, środki grzybobójcze,  ręczniki papierowe, mydło szampony itp.);
3) Odzież, pościel, ręczniki, koce (rzeczy tylko nowe).

Czytaj całość
 
Będzie film o żołnierzu wyklętym
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: TadeuszDach   

Pana Gustawa Dach z Gorawina (gmina Rymań) odwiedzili specjalni goście: p. Łukasz Suchanowski  - członek Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ i jednocześnie członek zarządu O/Szczecin oraz p. Adam Latusek z Instytutu im. W. Pileckiego, który był operatorem kamery. W ramach projektu "Świadkowie Epoki" z Instytutu  Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego przeprowadzono notacje filmową z por. Gustawem Dachem ps. "Wołyniak" - weteranem ZWZ, AK oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego z oddziału mjr Franciszka Przysiężniaka ps. "Ojciec Jan" i zarazem członkiem Koła Środkowe Pomorze Związku Żołnierzy NSZ.

Gustaw wspominał swoje życie, poczynając od miejsca urodzenia w Zastawiu (gm. Mizocz) na Wołyniu. Mówił też o swoim ojcu Mikołaju, legioniście  Piłsudskiego i działaniach osadników wojskowych na Wołyniu.
20200617_100314.jpg
Czytaj całość
 
SH "Dębosz" szuka Boeinga B-17
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Darek Pułło   

Czy Boeing B-17 Flying Fortress w 1944 roku runął na ziemię w okolicy Rymania?

 

Na to pytanie Stowarzyszenie Historyczne „Dębosz”, wraz z Grupą „Parsęta” szukało odpowiedzi w ostatnią sobotę (20.06) w domniemanym miejscu katastrofy nieopodal Petrykoz, gm. Rymań.

Po wielomiesięcznych analizach dokumentów, korespondencji z różnymi instytucjami w kraju i za granicą a co najważniejsze z rozmowy z naocznym świadkiem zdarzenia mieliśmy wyznaczony dość dokładny obszar poszukiwań.

Założenie było proste - poszukujemy elementów samolotu, najlepiej z numerem seryjnym.

105412440_2640051796314839_8898097505914551164_n.jpg

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 103 - 119 z 2310

Imieniny

24 Września 2021
Piątek
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4854 dni.

© 2021 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.