gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Izba Muzealna w Rymaniu nieczynna
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Redaktor: Administrator   

gryf_linia1-213x300.jpg


Informujemy, że Regionalna Izba Muzealna, w okresie świąteczno – noworocznym, będzie nieczynna.

Zapraszamy 7 stycznia 2018
Za niedogodności przepraszamy.

 
Spotkanie "opłatkowe" w Gorawinie.
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Autor: Tadeusz Dach   

W sobotę, 16 grudnia 2017 w Gorawinie, w nowo wyremontowanej sali wiejskiej, odbyło się spotkanie wigilijne , która zorganizowała miejscowa rada sołecka wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Na spotkanie przybył proboszcz parafii w Gorawinie ksiądz Marek Mierzwa, przewodniczący Rady Gminy Rymań Mirosław Ekiert oraz wójt gminy Mirosław Terlecki.

Była wspólna modlitwa, śpiewano kolędę, łamano się opłatkiem oraz przekazywano sobie świąteczne życzenia. Podczas kolacji nie zabrakło czerwonego barszczu, pierogów z kapustą i grzybami, krokietów oraz śledzi. Spotkanie upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.

dsc00619.jpg

Czytaj całość
 
Wiking Rymań wygrał z SMS Police!
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   

WIKING Rymań - SMS II Police 3:0 (25:19, 25:22. 25:20)

Wczoraj w trzech setach zakończyliśmy spotkanie z drużyną z Polic. Mecz jednak nie był tak łatwy jak się wydaje. W każdej partii dopiero w końcówkach udało nam się przełamać młodzież z Polic. Nie ustrzegliśmy się błędów własnych, ale najważniejsze, że pomimo błędów potrafiliśmy zakończyć mecz w trzech partiach.

Teraz czeka nas przerwa w ligowych rozgrywkach. Na parkiet powrócimy prawdopodobnie pod koniec stycznia.

Podsumowując w czterech spotkaniach wygraliśmy trzy mecze, przegrywając tylko jeden w tie-breaku w Połczynie. Zajmujemy drugie miejsce w ligowych rozgrywkach, ale do rozegrania mamy jeszcze zaległy mecz z drużyną TSS Nowa Rega Trzebiatów.

Do usłyszenia wkrótce!

WIKING!💪💪🏐 dsc00500.jpg

Czytaj całość
 
Lapidarium w Rymaniu otwarte
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

W czwartek, 14 grudnia 2017 r. , na cmentarzu komunalnym w Rymaniu uroczyście zostało otwarte lapidarium. Zostało ono zbudowane  z inicjatywy miejscowego oddziału Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość”. Pomysłodawcą był członek Stowarzyszenia Edmund Kaźmierski. Zaczęło się od odnalezienia przez E. Kaźmierskiego i Mariusza Zakonka, członków Stowarzyszenia Historycznego, kilku płyt nagrobnych z dawnego cmentarza ewangelickiego,  na miejscowym wysypisku. Za zgodą władz gminy Rymań wyznaczono miejsce i wykonano tam lapidarium.

W uroczystości otwarcia lapidarium uczestniczyli:  przewodniczący Rady Gminy Rymań Mirosław Ekiert, wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki, proboszcz parafii Rymań ksiądz Krzysztof Kempa, dyrektor szkoły w Rymaniu Henryk Gromek, mieszkańcy Rymania , młodzież szkolna oraz  członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość”.

dsc00316.jpg

Czytaj całość
 
Wieczór wigilijny u senioróww Rymaniu.
Klub Seniora - Działalność
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach   

W Rymaniu, w siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyła w nim liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście , a także grupa osób starszych, nie zrzeszonych w Klubie Seniora,  z terenu Gminy Rymań. Spotkanie prowadziła kierownik GOPS w Rymaniu p. Aldona Więcek. Wigilijny nastrój uzupełniała wspaniała dekoracja przygotowana przez członków Klubu Seniora.

Najpierw seniorzy zaprezentowali jasełka o tematyce narodzin Chrystusa. Było to przypomnienie widowiska sprzed dwóch lat. Jak się okazało, seniorzy  nadal są w formie i widowisko zostało zaprezentowane wspaniale, a osoby siedzące na widowni nagrodziły ich ogromnymi brawami.

dsc09920.jpg

Czytaj całość
 
W Rymaniu otwieramy Lapidarium
U sąsiadów - Rymań
Autor: Tadeusz Dach   
dsc09607.jpg

lapidarium_ogloszenie.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 103 - 119 z 2019

Imieniny

27 Maja 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Beda, Izydor, Jan,
Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit
Do końca roku zostało 219 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3638 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.