01m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Remis Grota w Siemyślu
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgJantar Siemyśl - Grot Gorawino  0:0

Następny mecz:

30-09 12:00  Derby Karścino - Grot Gorawino
 
Europejskie Dni Dziedzictwa  podsumowanie
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

Zakończyły się obchody w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzone w Polsce jako „Niepodległa dla wszystkich”, a w województwie zachodniopomorskim jako „Sąsiedztwo”. Cieszy nas ogromnie, że organizatorzy obchodów w Kołobrzegu wybrali nasze Stowarzyszenie Historyczne z Rymania jako współpartnera. Nasz udział  nie był taki mały. W pierwszej części, jaka odbyła się m.in. w dniu 8 września przed ratuszem przedstawiliśmy wystawę zatytułowaną „Narzędzia naszych przodków” na bazie eksponatów z Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu oraz wystawę fotograficzną o byłym niemieckim lotnisku Pinnow (Rzesznikowo).

W drugiej odsłonie EDD w Muzeum Oręża w  Kołobrzegu odbyła się konferencja, na której  prezentowane były prelekcje na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości. W drugiej jej części,  w ramach programu „Sąsiedztwo” zaprezentowałem   prelekcję na temat „ Działalność Stowarzyszenia Historycznego w środowisku wiejskim”, a przewodniczący stowarzyszeń byłych Kołobrzeżan z Niemiec , p. Ernst Schroeder mówił o współczesnych relacjach Stowarzyszenia Byłych Kołobrzeżan  z miastem Kołobrzeg. W Muzeum Oręża otwarto wystawę          „Kołobrzeg dawniej i dziś” ( rożnych przedsięwzięć było znacznie więcej). Później chętni pojechali na wycieczkę autokarem do lapidarium  oraz Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu.
1dsc_0271.jpg
Czytaj całość
 
Bal Seniora 2018 w Rymaniu
Klub Seniora - Działalność
Redaktor: Administrator   
bal_2018 001.jpg
 
W niedzielę Grot gra w Siemyślu
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgTrochę z opóźnieniem publikujemy informację:

Grot Gorawino - Mustang Korzystno 1:2 (1:1)

Niestety straciliśmy kolejne 3 punkty. Z przegrywającym do tej pory Mustangiem przegraliśmy u sobie po bardzo słabej grze... Na prowadzenie wyszliśmy już w 10 sekundzie meczu po bramce Macieja Lewandowskiego i to chyba sprawiło, że lekceważąco podeszlismy do rywali pozwalając im jednocześnie na zbyt wiele. Gra nam nie wychodziła, brakowało dokładności i podejścia do gry takiego, które towarzyszyło nam w pierwszych 2 meczach sezonu czy też w Pucharze Polski. Goście zdobyli bramki w 17 minucie z rzutu karnego i w 2 połowie wykorzystując nasz błąd, który w sytuacji sam na sam bez skrupułów wykorzystali.

Skład: Siostrzynkowski - Kuster, Pacholski, Baj, Surkont, Barankiewicz, Karkosik (Urbaś 75'), Usarek, Kuźma (Kozioł 66'), Lewandowski, Moskwa

1:0 M. Lewandowski
1:1 17'
1:2 56'

Pragniemy również poinformować, że do klubu dołączył młodzieżowiec Jakub Urbaś.

W niedzielę czeka nas kolejne spotkanie derbowe. W Siemyślu zagramy z Jantarem o godz. 12.00.

https://www.facebook.com/pg/GrotGorawino/posts/?ref=notif

 
Druga część Dni Dziedzictwa
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

22 września odbędzie się niejako druga część Europejskich Dni Dziedzictwa. Ich pierwsza odsłona odbyła się przed ratuszem w Kołobrzegu w dniu 8 września (zobacz naszą relację – KLIKNIJ ).

Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu występuje w nich jako partner organizatorów

 W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, o godz. 11.00,  odbędą się prelekcje na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości, Wygłoszę tam również prelekcję na temat „ Działalność Stowarzyszenia Historycznego w środowisku wiejskim”. Nastąpi otwarcie wystawy „ Kołobrzeg dawniej i dziś” oraz odbędzie się podróż autokarem do Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu.

W godzinach wieczornych odbędzie się ponowne zwiedzanie katedry w Kołobrzegu z latarkami.

Więcej o planowanych imprezach  na plakatach. Już dziś zapraszam do uczestnictwa w imieniu organizatorów.

sasiedztwo-d.jpg

 
Udany piknik rodzinny w Rymaniu
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Tadeusz Dach   

W sobotę, 08.09.2018 na stadionie w Rymaniu odbył się piknik rodzinny. To inna formuła dotychczasowych dożynek gminnych. Wszystko zaczęło się od koncertu niezastąpionego zespołu „Biadule” . Odbyło się czytanie "Przedwiośnia". Nie zabrakło elementów, które są na każdych dożynkach.  Wójt gminy otrzymał przepiękne bochny chleba wykonane z tegorocznych zbiorów , które później rozczęstowano wśród wszystkich zgromadzonych osób. Był też konkurs na  wykonanie dekoracji  z płodów rolnych.  Nie obyło się bez nagród. Dzieci również się nie nudziły. Obok „dmuchańców” były prowadzone dla nich gry i zabawy z animatorem.

Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu również zaistniało na pikniku rodzinnym wystawiając namiot, w którym była wystawa na temat  „Narzędzia naszych przodków” oraz wystawa fotograficzna  o dawnym lotnisku niemieckim Pinnow (Rzesznikowo).

Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

Zapraszam do oglądania fotoreportażu z tej ciekawej imprezy.dsc06112.jpg

dsc06066.jpg

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 137 - 153 z 2201

Imieniny

21 Września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4120 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.