gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Śniadanie daje moc uczniom ze Starnina.
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP   

8 listopada w szkole w Starninie dzieci jadły wspólne śniadanie . Z tej okazji uczniowie przynieśli wiele zdrowych i smacznych produktów. Na początku  wszyscy obejrzeli filmik, w którym znany kucharz Pascal Brodnicki wychwalał zalety zdrowej żywności oraz promował aktywny styl życia . Później uczniowie zaczęli przygotowywać pyszne i kolorowe kanapki. Dzieci przystąpiły z apetytem do konsumpcji . Dzięki corocznej akcji ,,Śniadanie daje moc'' uczniowie mają możliwość przyrządzać i zjadać przygotowane przez siebie kanapki.

PB081417.JPG

Czytaj całość
 
Oznaczyliśmy kościół w Gorawinie
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Autor: Tadeusz Dach   

Oznaczyliśmy kolejny zabytek na naszym terenie. Tym razem  jest to stary (zbudowany w 1624 roku), zabytkowy kościół w Gorawinie. Można by się zapytać „jak to jest, że o wielu ciekawych miejscach, często zabytkach nie ma nigdzie informacji?”. Stowarzyszenie Historyczne „Pamięć i Tożsamość” postanowiło temu przeciwdziałać i stawie tablice informujące o takich obiektach. Tablice  stoją już w kilku miejscach na terenie gminy Brojce, ale również na terenie gminy Rymań, m.in. przy pałacu w Rymaniu, obok cmentarza ewangelickiego w Starninie, a teraz również przy kościele w Gorawinie.

Podziękowania należą się radzie sołeckiej w Gorawinie, do której zwróciłem się z prośbą pomoc w postawieniu, wcześniej wykonanej przez nasze Stowarzyszenie,  tablicy. Wykonania i zamontowania tablicy podjął się p. Zbigniew Piasecki. Tablica stoi już przy kościele i każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć, jak kościół wyglądał dawniej,  i jak była jego historia.

Nasze działania w kwestii oznaczania zabytków w gminie Rymań  będziemy nadal kontynuować, co mamy nadzieję, spotka się z dalszą, pozytywną aprobatą naszych mieszkańców.

dsc00432.jpg


Czytaj całość
 
Wiking wygrał pierwszy mecz w III lidze
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   
MAMY TO!
Przy wspaniałym dopingu własnej publiczności pokonujemy zespół TSS Nowa Rega Trzebiatów 3:0 (20,24,19) i zdobywamy historyczne 3 punkty w 3-ligowych rozgrywkach.
inf: https://www.facebook.com/VikingRyman/?hc_ref=NEWSFEED
DSC00557-001.JPG
Czytaj całość
 
Byliśmy w Gdyni i na Helu
Nasze podróże - Polska
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach   

Czy warto jechać na wycieczkę w listopadzie, tym bardziej w taką pogodę, jaką mamy obecnie za oknem? Okazało się, że nikomu to nie przeszkadzało.

Tym razem, to nie była zwykła wycieczka. Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” oraz pracownicy GOPSw Rymaniu, pojechali na wycieczkę do Gdyni, gdzie głównym przedsięwzięciem był udział w spektaklu w Teatrze Muzycznym. Byliśmy tam na musicalu zatytułowanym „Notre Dame de Paris”.

Całość wyjazdu zorganizował GOPS w Rymaniu, a pilotem wycieczki była Kierownik GOPS p. Aldona Więcek.

Już w tej chwili musical ten stał się kultowym i nazywany jest pop-operą. Piękna,  rytmiczna muzyka, wspaniały śpiew młodych aktorów, doskonale przygotowani tancerze oraz akrobaci, powodowali, że widowisko od początku, jak ktoś napisał,  jest zaprogramowane na sukces.

14a.jpg

Czytaj całość
 
Piszą o nas ...
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

Głos Koszaliński  w dodatku kołobrzeskim - „Głos Kołobrzegu” z dnia 4.11.2016 zamieścił fotoreportaż z Balu Seniora w Rymaniu zatytułowany „Seniorzy bawią się na całego i to po grecku” (autor: Iwona Marciniak). Miło nam poinformować, że fotoreportażu zamieszczono nasze zdjęcia.

Z kolei  „Gazeta Kołobrzeska” z dnia 4.11.2016 roku zamieściła artykuł na temat Balu Seniora zatytułowany „ Seniorzy balowali w greckim stylu” ( autor: Anna Buchner-Wrońska).

W tym samym numerze Gazety Kołobrzeskiej jest również artykuł mojego autorstwa zatytułowany „Kościół w Gorawinie po II wojnie światowej”.

Zapraszamy do zapoznania się  z w/w publikacjami.

dsc00429-001.jpg

Czytaj całość
 
Dzień Niepodległości w Rymaniu
U sąsiadów - Rymań
Redaktor: Administrator   
dzien_niepodleglosci_2016.jpg
 
Biuletyn "PULS RYMANIA 3/2016
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
pr_56_pazdziernik_171.jpgZapraszamy do czytania najnowszego numeru biuletynu PULS RYMANIA 3/2016 (56), który zawiera między innymi takie artykuły jak:
- w oczekiwaniu na złotą jesień,

- RECYKLING - JEDNA Z METOD OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO,
- SESJA Z UROCZYSTYM AKCENTEM….
- „Lady D” z Rymania,
- ODNOWA W JEZUSIE
- Historia kościoła  w Gorawinie po II wojnie światowej.
- Święto ziemniaka w Starninie
- PIKNIK RODZINNY W RZESZNIKOWIE

 

Pobierz PULS RYMANIA 3/2016 (56)
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 137 - 153 z 1801

Pomoc dla Bartka !!!


Image

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

24 Maja 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cieszysława, Estera,
Jan, Joanna, Maria,
Mokij, Wincenty,
Zuzanna, Zula
Do końca roku zostało 222 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3270 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.