gorawino 022m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Ciekawostki - Starnin
Redaktor: Administrator   
Znalazłem na fb przepiękne zdjęcie, które wykonał p. Konrad Okulicz-Kozaryn. Nie omieszkałem go przedstawić naszym czytelnikom z oryginalnym komentarzem. Brawo p. Konradzie!

Dziś wychodząc z domu miałem założony krótki obiektyw.
Przygotowałem się na inny typ fotografii.
Lecz gdy zobaczyłem jednego jelenia przykucnąłem,pozmieniałem co nieco i uwieczniłem w efekcie takie oto stadko
35239390_10216086227573195_1252116956878733312_n.jpg


Zdjęcie : https://www.facebook.com/search/top/?q=konrad%20okulicz-kozaryn
 
Rymań wygrał Senioriadę Powiaatową!
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

Tym razem V Senioriadę Klubów Seniora z powiatu kołobrzeskiego organizowała Gmina Kołobrzeg  wraz ze swoim  Klubem „Młodzi Duchem”. Spotkanie Klubów Seniora odbyło się w Rościęcinie. Udział w nim wzięły: „Złoty Wiek” z Gościna, „ Młodzi Duchem” z gminy Kołobrzeg, „Złota Jesień” z Siemyśla,  „Pod Aniołami” z Rymania,  „Sercem Młodzi” z Dygowa. Niestety, nie było Klubu Seniora z Ustronia Morskiego.

Nie było też, tradycyjnego już, przemarszu  Klubów Seniora, a spotkanie odbyło się na boisku sportowym  przy świetlicy wiejskiej. Dopisała pogoda, było słonecznie, a nawet zbyt gorąco. Już w bramie powitalnej czekała nas niespodzianka. Wójt gminy Kołobrzeg oraz przewodniczący Rady Gminy i Kierownik GOPS-u witali wszystkich przybyłych gości, wręczając każdemu uczestnikowi upominek powitalny. Poszczególne Kluby Seniora zostały rozlokowane w dużych namiotach, gdzie można było schronić się przed słońcem. Na stołach nie zabrakło ciast i napojów.

dsc04303.jpg


Czytaj całość
 
Gminne zawody OSP 2018
OSP - OSP Gorawino
Redaktor: Administrator   

02 czerwca w o godzinie 17:00 w Rymaniu odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.

Męska drużyna OSP z Gorawina zajęła dopiero 5 miejsce na 5 startujących drużyn... Kilka poważnych błędów w sztafecie czy też ćwiczeniu bojowym sprawiło, że otrzymaliśmy 25 punktów karnych i tym samym pierwszy raz od wielu lat nie stanęliśmy na podium.

Nasz występ z całą pewnością nie zachwycił patrząc na czasy jakie osiągneliśmy rok temu. Gratulacje dla zwycięzców z OSP Drozdowo. W tym roku to właśnie oni zgłosili 2 drużyny do zawodów (my w zeszłym roku). Brawa należą się również jednostce ze Starnina za 2 miejsce. 

Zawody kwalifikacyjne do szczebla powiatowego odbędą się w 2019 roku.


Gmina ufundowała nagrody rzeczowe dla każdej z drużyn. My otrzymaliśmy figurkę św. Floriana, którą mamy zamiar umieścić na ścianie naszej nowej remizy...

Niestety nie posiadamy zdjęć z zawodów. Jednak zapraszamy na fanpage OSP Starnin na facebooku, gdzie znależć można kilkanaście zdjęć.

34276535_1335364093274034_4554256374330032128_n.jpg

Czytaj całość
 
Wycieczka do słowiańskich grodzisk
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach, Edmund Kaźmierski   

 

Wycieczka do słowiańskich grodzisk nad jeziorem Kamienica

 

Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu zorganizowało dla uczniów gimnazjum , wycieczkę do słowiańskich grodzisk znajdujących się wokół jeziora Kamienica. Współorganizatorem tego wyjazdu była dyrekcja szkoły w Rymaniu, a uczestniczyli też w niej nauczyciele historii Krystyna i Ireneusz Piecykowie.

Zwiedzono kolejno grodziska  Dargocice, Kamica oraz Trzynik. Przewodnikiem był kol. Edmund Kaźmierski ze Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu. Więcej o grodziskach można przeczytać w artykule E. Kaźmierskiego „Grodziska słowiańskie nad jeziorem Kamienica” (KLIKNIJ!) zamieszczonego na stronie www.gorawino.net (Menu główne>W powiecie i gminach >Gościno).

dscf0148.jpg

Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w Gorawinie
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Redaktor: Administrator   

W piątek 1 czerwca, na boisku Orlik w Gorawinie miał odbyć się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Niestety,  nadchodzące burzowe chmury skutecznie uniemożliwiły te plany. Szybko przeniesiono wszystkie elementy imprezy do sali wiejskiej. Organizatorem pikniku były organizacje działające w naszej miejscowości: rada sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Nie zabrakło nauczycieli ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie. To właśnie dzięki nim zabawy, gry i konkursy nabierały rozmachu. Były też występy dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie. Nagrodami były słodkie upominki ufundowane przez organizatorów festynu. W Konkursach i zabawach udział brała duża grupa  dzieci. Nie zabrakło frytek i napojów, lodów oraz słodyczy, wszędzie widoczne były  zadowolone buźki dzieci.

Mieszkańcy Gorawina po raz kolejny pokazali, że potrafią organizować takie imprezy, a frekwencja dzieci i ich udział w zabawach i konkursach mówi wszystko.

Rada sołecka tą drogą składa wszystkim zaangażowanym organizacjom oraz Społecznej Szkole Podstawowej w Gorawinie najserdeczniejsze podziękowania.

  dsc03850.jpg

Czytaj całość
 
Grot wygrał ostatni mecz sezonu!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgWicher Rąbino - Grot Gorawino

0:1 (0:1)


Bramka: 0:1 35' Piotr Pacholski

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 137 - 153 z 2165

Imieniny

22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3998 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.