gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
,,Misja śniadaniowa w SP Starnin!
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   

    W dniu 8 listopada 2017 r. dzieci z   klasy III i OP włączyły  się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Miała  ona na celu zwiększanie świadomości dzieci  na temat  zdrowego odżywiania.

   Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem przede  wszystkim ważnej roli śniadania. Obejrzeliśmy  i omówiliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Weronikę Piechocką , dotyczącą zasad zdrowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia  śniadania. Dzieci aktywnie zaangażowały się w dyskusję dotyczącą prezentacji.
W przeddzień i w dniu akcji powstało 10 plakatów wykonanych przez klasę III, promujących 12 zasad zdrowego odżywiania.

p1050039.jpg
Czytaj całość
 
Wiking Rymań wygrał w Miastku!
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   

Czarna Perła Miastko - Wiking Rymań  2:3 (14:25, 17:25, 25:23, 25:19,13:15)

Po horrorze z Miastka przywozimy dwa punkty. Po ciężkim boju wygrywamy w tie-breaku.

Ten mecz zaczęliśmy bardzo skoncentrowani. Graliśmy bardzo dobrze w każdym elemencie. Przy dobrym przyjęciu, wygrywaliśmy pojedynki na siatce. Do tego dołożyliśmy punkty z zagrywki. Zespół z Miastka nie mógł przez dłuższy czas znaleźć sposobu na zatrzymanie naszych akcji. Efektem było wygranie przez nasza drużynę dość gładko dwóch pierwszych partii do 14 i 17. W trzecim secie, chyba chcieliśmy jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Nasza gra siadła. Popełniliśmy błędy w przyjęciu, mieliśmy problem ze skończeniem swoich ataków. Zespół z Miastka natomiast nie mając nic do stracenia, zaczął grać odważnie, nie popełniał zbyt wielu błędów, kończąc przy tym swoje ataki. Trzeci set był więc bardzo wyrównany, ale w końcówce to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii do 23. W czwartym secie gospodarze niesieni dopingiem własnej publiczności ponownie postawili twarde warunki, a nasza niemoc poskutkowała tym, że o wszystkim miał zadecydować tie-break.

dsc08884.jpg

Czytaj całość
 
Wiking Rymań w nowych strojach
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj dotarło do naszej drużyny 20 kompletów nowych dresów wraz z torbami meczowymi od firmy Colo. W związku z tym zawodnicy występujący w III lidze i lidze amatorskiej będą rozgrzewać się w jednakowych dresach. Pragniemy podziękować naszym sponsorom za ogromnie wsparcie i pomoc w rozwoju siatkówki w Rymaniu.

Dziękujemy Zajazdowi Hasel oraz firmie Meliorex sp. z o. o. Jesteście Wielcy!!!

Jednocześnie przypominamy, że pierwszy mecz rozegramy 5 listopada br. w Miastku z zespołem Czarna Perła Miastko. Będzie się działo!


Zdjęcie użytkownika Wiking Rymań.

Czytaj całość
 
Cmentarz w Starninie w TVP3 Szczecin
U sąsiadów - Starnin
Autor: Tadeusz Dach   

Uwaga: poniżej podaliśmy nowy link do pelnej relacji telewizyjnej

Kolejna informacja o zabytkowym cmentarzu ewangelickim w Starninie. Informacja, jaka ukazała się w Kronice (TVP 3 Szczecin) w dniu 1.11.2017 r. pokazała, jak można w krótkim czasie antenowym,  zaprezentować informację o tym zabytku. W nagraniu  uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” Tadeusz Dach i Edmund Kaźmierski, sołtys miejscowości Starnin p. Stanisława Stasiak oraz p. Kamila Rylowska Inspektor ds. komunalnych urzędy gminy w Rymaniu. W krótkiej relacji o zabytkowym cmentarzu mogło usłyszeć i zobaczyć szersze grono telewidzów.

Przyjazd ekipy z TVP3 był dosyć nagły. Miło nam było, gdy po wejściu na cmentarz zobaczyliśmy uporządkowane i wygrabione miejsca oraz oczyszczony i umyty zabytkowy pomnik Manteufflów. Tego dokonały dzieci ze szkoły podstawowej w Starninie (zobacz artykuł:  Akcja ,,Szkoła w Starninie pamięta”.) Tą drogą chcieliśmy im w imieniu Stowarzyszenia Historycznego podziękować.

Zapraszamy do zobaczenia całości informacji telewizyjnej pod linkiem: https://szczecin.tvp.pl/34657365/2130-11117  (KLIKNIJ!)


Tadeusz Dach

Edmund Kaźmierski


Zobacz więcej zdjęć:

 

Czytaj całość
 
Akcja ,,Szkoła w Starninie pamięta.
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   

               ,,Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat, płomień  na wietrze kołysze wiatr …”

   Od dnia 24 X do 30 X  trwała  w naszej szkole akcja „Szkoła w Starninie pamięta…” polegająca na zbiórce zniczy.  Przed dniem Wszystkich Świętych 31 X  uczniowie klasy III i zerówki pod opieką Pań: Weroniki, Jasi i Agatki wzięli udział  w porządkowaniu zabytkowego cmentarza w Starninie. Posprzątali zaniedbane groby i wygrabili alejki między nimi,  zapalili na nich znicze. Nie zabrakło także modlitwy nad grobami, o których ludzie zapomnieli. Chcieliśmy  wszyscy  w ten sposób oddać cześć zmarłym, a także  nauczyć naszych podopiecznych  szacunku do tradycji i skłonić do refleksji.

p1040935.jpg

Czytaj całość
 
Byliśmy w Grecji
Nasze podróże - Grecja
Autor: Tadeusz Dach   

Jest kilka miejsc na świecie, o których się marzy, aby je odwiedzić. Na pewno należy do nich Grecja. Pamiętacie podręczniki do historii, w których zawsze było przedstawiane wzgórze Akropolu? Zawsze też miałem związane z tym marzenia – pojechać tam kiedyś, zobaczyć to na żywo. Wybraliśmy się w końcu do Grecji. Wycieczka, prawie jak zawsze objazdowa, autokar z Euro Toursu, sprawdzeni kierowcy, panowie Adam i Bartek no i po raz trzeci jechaliśmy już z zaprzyjaźnionym z nami pilotem p. Jarkiem. O północy wsiadaliśmy do autokaru w Rymaniu. Była już w nim grupa z Gdańska, z którymi mieliśmy odbyć wspólną podróż. Z Rymania i okolicznych miejscowości jechała grupa licząca 24 osoby. Nie zabrakło wśród nich kilkoro seniorów z naszego rymańskiego klubu. Droga przed nami była daleka, więc było trochę czasu na wspólne zapoznanie się i integrację, mieliśmy przecież spędzić ze sobą blisko dwa tygodnie.

dsc07300.jpg

Czytaj całość
 
Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Redaktor: Administrator   
1194954_candle.jpgUroczystość Wszystkich Świętych  – w Kościołach łacińskich uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, przypadająca corocznie na dzień 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W  Kościele katolickim jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.

Dzień Zaduszny, zwany też Zaduszkami, dla katolików łacińskich i wielu innych chrześcijan, to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 154 - 170 z 2040

Imieniny

21 Lipca 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop,
Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 164 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3693 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.