gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Czyje to szczątki - debata naukowa w Muzeum
Muzeum Oręża - Muzeum - imprezy
Redaktor: Administrator   
Zapraszamy na otwartą debatę naukową dotyczącą odkrycia szczątków żołnierzy w Budzistowie, które miało miejsce w trakcie budowy drogi S6. W trakcie spotkania postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie, kto tak naprawdę został pochowany na Wysokiej Górze (niem. Hoche Berg) i kiedy miało to miejsce.

Głównymi uczestnikami dyskusji będą Robert Dziemba (Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu) oraz Robert Maziarz (Muzeum Patria Colbergiensis w Kołobrzegu), którzy przedstawią również wyniki prowadzonych przez siebie badań w temacie odnalezionego pochówku.
50929547_2003448393105721_1940210686663589888_n.jpg
 
Strażacy gminy Rymań przeciwko przemocy i nienawiści
U sąsiadów - Rymań
Autor: Tadeusz Dach   
Druhowie  z OSP w Rymaniu, Gorawinie, Starninie oraz w Drozdowie oddali hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska oraz protestowali przeciwko przemocy  i nienawiści.
dsc06364.jpg
Zobacz więcej zdjęć:Czytaj całość
 
OSP gminy Rymań zapraszają na spotkanie
U sąsiadów - Rymań
Redaktor: Administrator   

W świetle ostatnich wydarzeń zapraszamy do Rymania (w sobotę o godz. 14.00), gdzie wraz z Ochotnicza Straż Pożarna w Rymaniu,OSP Drozdowo, OSP Starnin, OSP Gorawino chcemy zamanifestowac swój sprzeciw wobec wszelkiej przemocy i hejtu.

Zapraszamy na plac przy remizie OSP w Rymaniu wszystkich chętnych.

onf: facebook

 
W Gorawinie wybrano nowego-starego sołtysa!
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Autor: Tadeusz Dach   

16 stycznia br. w sali wiejskiej w Gorawinie, odbyło się zebranie, podczas którego wybrano na kolejną kadencję sołtysa miejscowości oraz radę sołecką.

Zebranie prowadził wójt gminy Rymań Mirosław Terlecki, a uczestniczyło w nim 56 mieszkańców miejscowości. W wyniku tajnego głosowania sołtysem na kolejną kadencję został sołtys dotychczasowy p. Jan Pastuch. Przypomnę tylko, że J. Pastuch sołtysem miejscowości Gorawino jest już od 34 lat! W wyborach na kolejną kadencję nie miał żadnych konkurentów i otrzymał głos aprobaty od wszystkich 56 osób biorących udział w głosowaniu. Wybrano również nową radę sołecką w składzie: Wróblewski Jacek, Surkont Elżbieta, Siupka Małgorzata, Sandorska Wiesława, Wosiniak Hubert, Dąbrowska Alicja.

Wszystkim wybranym życzymy wiele sukcesów na rzecz pracy dla lokalnej społeczności. Po wyborach odbyła się dyskusja, podczas której zadano wiele pytań na temat bieżących problemów miejscowości Gorawino. Do zadawanych pytań odniósł się wójt gminy Rymań.

dsc06333.jpg

Czytaj całość
 
Starnin wybrał sołtysa
U sąsiadów - Starnin
Autor: Grzegorz Ruciński   
W DNIU 15 STYCZNIA 2019 ROKU NA SALI WIEJSKIEJ W STARNINIE ODBYŁY SIĘ WYBORY NA SOŁTYSA I DO  RADY SOŁECKIEJ .NA OGÓLNĄ LICZBĘ 188 MIESZKANCÓW UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA NA ZEBRANIE PRZYBYŁO 50 OSÓB.ZGŁOSZONO 2 KANDYDATÓW NA SOŁTYSA PANIĄ STANISŁAWĘ STASIAK ORAZ PANIĄ JOANNĘ CZAPLĘ-CZAPLIŃSKĄ.PANI STASIAK UZYSKAŁA 28 GŁOSÓW PANI CZAPLIŃSKA 22 ,WSZYSTKIE GŁOSY BYŁY WAŻNE .DO RADY  SOŁECKIEJ WYBRANO PANIE EWĘ LEWUSZ ORAZ EMILIĘ SIELICKĄ ORAZ PANÓW MARIUSZ SZNITKO,ROBERT KALINOWSKI,ZBIGNIEW DACH.ŻYCZYMY NOWEMU /STAREMU/SOŁTYSOWI ORAZ RADZIE SOŁECKIEJ OWOCNEJ PRACY NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 18 - 34 z 2136

Imieniny

25 Marca 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Dyzma, Ireneusz,
Lucja, Lutomysł,
Łucja, Maria,
Mariola, Wieńczysław
Do końca roku zostało 282 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3940 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.