gorawino 022mm.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Nowości z SP Starnin
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   

Pierwszego dnia czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka, uczniowie ze szkoły filialnej w Starninie oglądały przedstawienie pt. "Żółw i zając", a później udaliśmy się na wspólny słodki poczęstunek. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych i otrzymały drobne upominki.

6 czerwca udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, gdzie dzieci zapoznały się z wyposażeniem, pracą strażaka oraz jak postępować w różnych sytuacjach, nie tylko związanych z ogniem.

08.06. w naszej placówce odbył się międzyszkolny konkurs literacki pod hasłem " W krainie baśni Andersena", gościliśmy dyrektora, uczniów i nauczycieli ze szkół z Dębicy i Drozdowa, którzy ze sobą rywalizowali w różnych konkurencjach. Uczniowie z naszej szkoły rozpoczęli  konkurs  przedstawieniem " Brzydkie kaczątko" i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

p1040449.jpgWięcej zdjęć:
Czytaj całość
 
LUKS Grot Gorawino na podium!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgW ostatnim meczu: Wicher Rąbino – Grot Gorawino  1: 0

Mimo porażki w ostatnim meczu, zawodnicy Grota Gorawino utrzymali trzecie miejsce na finiszu rozgrywek kl. A.

Przypomnijmy też duży sukces drużyny Syrena Grot Rymań, która zajęła pierwsze miejsce w tabeli kl. A i awansowała do Klasy Okręgowej!

kl a.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Tabela: http://ligowiec.net/tabela/1014/a-klasa-koszalin-gr-2

 
O kościołach w Gorawinie i Dębicy, w Radio Koszalin.
Historia w gminie - Izba Muzealna
Redaktor: Administrator   

logo prk.pngW niedzielę, 11 czerwca br. w godzinach 15.30 – 16.00, w Radio Koszalin będzie emitowany kolejny reportaż, w którym członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” z Rymania będą mówili o historii kościołów w Gorawinie i Dębicy. To już kolejny reportaż z naszym udziałem tym razem ostatni z całego cyklu. W poprzednich mówiliśmy o historii w gminie Rymań, Regionalnej Izbie Muzealnej, o rodzie Manteufflów, pałacu w Rymaniu oraz tydzień temu o poniemieckim lotnisku Pinnow (Rzesznikowo). Autorem tych informacji jest red. Anna Rawska, która odwiedziła naszą Izbę Muzealną.
Zapraszamy do wysłuchania powyższej audycji.

 
Dzień Dziecka w Gorawinie
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Redaktor: Administrator   

W sobotę 3 czerwca, na boisku Orlik w Gorawinie odbył się festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizatorem pikniku były organizacje działające w naszej miejscowości: rada sołecka, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz UKS „Grot”. Nie zabrakło nauczycieli ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Gorawinie. To właśnie dzięki paniom Agnieszce i Celinie zabawy, gry i konkursy nabierały rozmachu. Nagrodami były słodkie upominki ufundowane przez organizatorów festynu. Była piękna pogoda, dużo dzieci brało udział w różnorakich konkursach, nie zabrakło frytek i napojów, lodów oraz słodyczy, wszędzie widoczne były  zadowolone buźki dzieci. Na zakończenie festynu wszystkie dzieci zostały obdarowane dodatkowymi słodyczami.

Mieszkańcy Gorawina po raz kolejny pokazali, że potrafią organizować takie imprezy, a frekwencja dzieci i ich udział w zabawach i konkursach mówi wszystko.

Rada sołecka tą drogą składa wszystkim zaangażowanym organizacjom oraz Społecznej Szkole Podstwowej w Gorawinie najserdeczniejsze podziękowania.

4.jpg
Czytaj całość
 
Lekcja muzealna w ZSP Rymań
Historia w gminie - Izba Muzealna
Autor: Tadeusz Dach, Edmund Kaźmierski   

Stowarzyszenie Historyczne „Pamięć i Tożsamość” oddział w Rymaniu wspólnie z dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych p. Henrykiem Gromkiem, zorganizowało w rymańskiej szkole lekcję muzealną. Przygotowania trwały dość długo, ale dzięki członkowi Stowarzyszenia Edmundowi Kaźmierskiemu do Rymania przyjechało trzech archeologów z Muzeum w Koszalinie i lekcję taką można było przeprowadzić.

W dniu 2 czerwca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, grupa 20 uczniów, wraz z nauczycielem historii  p. Krystyną Piecyk, wzięła udział w spotkaniu z historią. Z Muzeum w Koszalinie przyjechali archeolodzy: Marta Dzięgielewska, .Andrzej Kasprzak oraz Damian Piłaszewicz.

dscf8274.jpg

Czytaj całość
 
Wysoka wygrana Grota!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgGrot Gorawino - Derby Karścino
6:2 (4:1)

Bramki:
9' - 1:0 P. Wojtowicz głową po wrzutce A. Moskwy
14' - 1:1 akcja indywidualna gości
19' - 2:1 P. Wojtowicz sam na sam po podaniu K. Kuźmy
23' - 3:1 P. Wyszyński sam na sam po podaniu K. Barankiewicza
36' - 4:1 P. Wyszyński sam na sam po podaniu K. Barankiewicza
60' - 4:2 bramka samobójcza
67' - 5:2 A. Moskwa strzał przy słupku z 20 metrów
75' - 6:2 K. Karkosik dobijając strzał H. Szarejko z rzutu wolnego


Następny mecz (ostatni!): 11-06 12:00  Wicher Rąbino - Grot Gorawino

 
Seniorzy z Rymania na podium!
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

IV Senioriada , w której wzięły udział Kluby Seniora z powiatu kołobrzeskiego za nami. Emocji, jak zawsze było dużo . Udział w niej wzięły: „Złoty Wiek” z Gościna, „ Młodzi Duchem” z gminy Kołobrzeg, „Złota Jesień” z Siemyśla,  „Pod Aniołami” z Rymania,  „Sercem Młodzi” z Dygowa, Harcerski Krąg Seniora „Jantar”  Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzegu oraz Klub Seniora z Ustronia Morskiego, który był organizatorem spotkania.

 Najpierw był przemarsz kolorowego korowodu przez Ustronie Morskie. Później oficjalne otwarcie na stadionie, występy artystyczne poszczególnych Klubów oraz konkurencje sportowe dla seniorów.

Wójtowie z poszczególnych gmin, również walczyli o punkty w konkurencji dojenia krowy „Mućki”. Wygrał  wójt z Dygowa, a wójt z Rymania był drugi!

dsc04702.jpg

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 18 - 34 z 1833

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3335 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.