gorawino 026m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Puls Rymania nr 5/17/2009
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Tadeusz Dach   

Image

 

 

Za kilka dni będzie dostępny kolejny numer biuletynu Gminy Rymań „Puls Rymania”. Jest stosunkowo większy od numerów poprzednich, ponieważ składa się aż z 14 stron. Jakie informacje zawiera? Przedstawimy je jak zwykle w skrócie, ale od razu zaznaczamy, że warto po ten numer biuletynu sięgnąć:

Czytaj całość
 
PD: Katastrofa lądowa w Starninie.
OSP - OSP Starnin
Autor: Grzegorz Ruciński   

Dzień Dziecka z OSP.      

 

   W dniu 01.06.2009 roku, OSP Starnin i OSP Rymań zorganizowały na boisku szkolnym w Starninie Dzień Dziecka. Scenariusz miał na celu pokazanie młodzieży jak wygląda wypadek samochodowy, akcja ratunkowa oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Cała akcja została przeprowadzona przez
Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą (JRG) z Rymania przy współ udziale OSP Starnin.

Dzień Dziecka z OSP
Dzień Dziecka z OSP
 

Czytaj całość
 
Wyniki wyborów w gminie
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   

ImageWróćmy jeszcze do minionych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, że należeliśmy do okręgu nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim ( w całym kraju było 13 okręgów). Liczba mandatów jak została przydzielona do tego okręgu, to 4. W gminie Rymań utworzono z kolei 3 komisje obwodowe, w których można było głosować:

- nr 1 – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Rymaniu,

- nr 2 – Szkoła Podstawowa w Gorawinie,

        - nr 3 – Sala Wiejska w Kinowie.

 

 

Czytaj całość
 
Zabawa w Gorawinie
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
Zabawa w Gorawinie
 
Wyniki gminnych zawodów OSP
U sąsiadów - Rymań
Autor: Tadeusz Dach   

W dniu 30 maja, na stadionie sportowym w Rymaniu odbyły się gminne zawody OSP, organizowane przez jednostkę OSP w Rymaniu.

W zawodach brały udział drużyny OSP z Rymania, Starnina, Gorawina i Drozdowa. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach tj. drużyny męskie, chłopcy starsi, chłopcy młodsi. Wszystkie drużyny brały udział w dwóch konkurencjach : sztafet oraz ćwiczeń bojowych.

Rywalizacja była zacięta.
Rywalizacja była zacięta.
 

Czytaj całość
 
Otwarcie boisk Orlik-2012
U sąsiadów - Rymań
Autor: Tadeusz Dach   

Image 

W Rymaniu, 30 maja 2009 r. odbyło się otwarcie kompleksu boisk „Moje boisko – Orlik 2012”. Znajduje się ono tuż przy, otwartej dwa lata wstecz, hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych. Obecnie całość kompleksu hali i boiska wygląda imponująco.

Image 

             ZSP oraz Gmina Rymań, przygotowała uroczystą oprawę tego wydarzenia. Przypomnijmy tylko, że program „Moje Boisko – Orlik 2012” przedstawiony przez Premiera Donalda Tuska podczas expose w listopadzie 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.
Czytaj całość
 
Gorawino szkoła 1975-1978
Szkoła - Historia szkoły od 1946 r.
Autor: Tadeusz Dach   
 
Kolejny rok szkolny 1975/1976 był  trochę inny od poprzednich, ponieważ rozpoczął się nie jak zwykle 1 września a 21  sierpnia, ale żeby osłodzić uczniom to przyspieszenie również zakończenie roku szkolnego odbyło się nie typowo, bo 5 czerwca 1976 r. W szkole grono pedagogiczne składało się z następujących nauczycieli: Róża Giejsztowt, Elżbieta Jankowska, Zuzanna Głowacka i Maria Zyskowska. Nauczycielka Bożena Czerska odeszła na roczny urlop, a Krystyna Gorączkowska przebywała  na urlopie zdrowotnym. Ponadto z grona pedagogicznego odeszła Jolanta Dach (Winiarska), która zmieniła miejsce zamieszkania oraz Ryszard Dziedzic. 16 października do szkoły przybył nowy nauczyciel Jan Łuć.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1752 - 1768 z 1852

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

24 Września 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3393 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.