gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Tam, gdzie i ryby inne
Hobby - Wędkarstwo
Autor: Paweł Ciechanowicz   

ImageWitam po długiej przerwie wszystkich zainteresowanych moimi opowieściami o jeziorach i nie tylko. Z góry przepraszam, ale natłok spraw służbowych i zwyczajne zmęczenie sprawiło tak długą przerwę. Postanowiłem, że przybliżę wędkarstwo, jakże inne, niż to do którego przywykłem czyli spokojna sielanka nad jeziorem.

Aktualnie mieszkamy w Dęblinie – znanej poniekąd małej mieściny ze stacjonujących tu Sił Powietrznych a także szkoły oficerskiej. Nie o tym będzie mowa, ale o królowej polskich rzek – Wiśle!!!. Tak drodzy Państwo, a na dodatek w samym mieście wpływa do niej Wieprz. 

Rankiem na Wiśle.
Rankiem na Wiśle.
 

Czytaj całość
 
Puls Rymania 8/20/2009
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   


ImageW najnowszym numerze Biuletynu Gminy Rymań znajdziemy szereg ciekawych informacji. To już dwa lata minęło, od kiedy Biuletyn jest wydawany, czas więc na podsumowanie tego okresu i zespół redakcyjny Biuletynu w jednym z artykułów takie podsumowanie przedstawia.

O czym możemy poczytać w najnowszym numerze?

1.    W „Kalendarium” miesiąca października, jak zwykle, bardzo dokładnie jest przedstawiony obecny miesiąc. Już podkreślałem,  przy okazji wydawania poprzednich numerów Biuletynu, że artykuły związane z wydarzeniami w poszczególnych miesiącach warto czytać. Są napisane w sposób bardzo ciekawy, zawsze wyjaśniona jest nazwa danego miesiąca i zawsze też zawierają ciekawe informacje.

Czytaj całość
 
Grzyby w niedzielę?
Hobby - Grzyby
Redaktor: Administrator   

Image  Zawsze uważałem, że na grzyby nie ma co wybierać się w niedzielę. Po pierwsze będzie dużo ludzi w lesie, a po drugie, w związku z tym, nie będzie grzybów.  Były tam, przecież, również tłumy w sobotę, które wyzbierały nawet najmniejsze grzyby. Co jednak maja zrobić osoby, które cały tydzień pracują, a wolne mają dopiero w weekend? Jechać na grzyby!

            W ostatnim okresie ciągle brakowało czasu na wyjazd do lasu. W końcu wyszło na to, że możemy pojechać tylko w niedzielę. Byłem przeciwny takiej wyprawie, bo wiadomo niedziela. Jednak syn mój miał dar przekonywania i pojechaliśmy na grzyby. Trzy pokolenia do lasu, tzn. ja z żoną , dziadek i syn. Stwierdziliśmy, że grzyby nie są naszym głównym celem, a raczej sama wycieczka i przyjemność pobytu w lesie. Jeśli coś natomiast znajdziemy, tym lepiej dla naszej wycieczki.

           

Zbiory były pokaźne!
Zbiory były pokaźne!
 

Czytaj całość
 
Dożynki Powiatowe 2009
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Tadeusz Dach   

Powiatowe i Gminne Dożynki 2009

 

                W niedzielę, 20 września, w Zieleniewie odbyły się Powiatowe i Gminne Dożynki 2009.  Cała impreza odbywała się na terenie obiektów „Dziki Zachód” w Zieleniewie.

            Była msza święta, starostowie, wręczanie chleba, korowód dożynkowy, wieńce, stroje ludowe i wiele, wiele innych elementów składających się na uroczystości dożynkowe. Jednym słowem było kolorowo i tłumnie. Do tego dopisała pogoda.

               

Widok ogólny
Widok ogólny
 

Czytaj całość
 
Lotnisko w Rzesznikowie(Pinnow)cz.2
Historia w gminie - Rzesznikowo historia
Autor: T.Dach, E.Kaźmierski   
                  Niemieckie lotnisko Pinnow cz.2

 

W poprzednim artykule ( „Lotnisko w Rzesznikowie  01.02.2009) pisałem o lotnisku niemieckim  Pinnow, głównie w odniesieniu do wykorzystania jego w pierwszych dniach wojny oraz w czasie trwania II wojny światowej.

Po wylocie z lotniska dywizjonu bombowego  I/KG 152, które to miało miejsce w dniu 7 września 1939 roku, lotnisko nie opustoszało. Ponieważ główny front przemieszczał się w kierunku wschodnim, Pinnow stało się lotniskiem wykorzystywanym dla celów szkolenia lotniczego. Dalej było lotniskiem zapasowym dla lotniska w Bodenhagen (Bagicz). Przez cały okres wojny stacjonowały tam szkoły lotnicze, szkolące pilotów dla celów prowadzonej wojny.

Jak wyglądała infrastruktura lotniska? Jaką lotnisko miało zabudowę?  

 

Kliknij w mapkę, powiekszy się!

Czytaj całość
 
Europejskie Dni Dziedzictwa
Muzeum Oręża - Muzeum- historia
Autor: Paweł Pawłowski   

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo

 

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, iż dzięki staraniom Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Muzeum Oręża Polskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało miastu Kołobrzeg zaszczytną rolę organizatora uroczystości inauguracyjnych Europejskich Dni Dziedzictwa w dniu  12 września 2009r.

 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1752 - 1768 z 1896

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3452 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.