gorawino 023m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Monika w Indonezji cz.3
Nasze podróże - Azja
Autor: Tadeusz Dach   

Image 

Transport i ruch drogowy

 

         Jak wygląda transport publiczny w Padang? Miasto jest dość duże, bo ma ponad 500 000 mieszkańców ( trochę mniejsze od Poznania). Zabudowa jest jednak niska, głównie budynki parterowe i jednopiętrowe, a więc jest bardzo rozległe, jeśli spojrzymy na jego powierzchnię. Oddajmy jednak głos Monice:

„Przyjeżdżając tu zapytałam dziewczynę o numer autobusu, a ona sie zdziwiła. Autobusy tu (o ile tak je można nazwać) numerów nie mają, dzielą się za to na kolory, a mój „ANGKOT” (tak się tu nazywają busy) to błękitny ;).
Przystanków tutaj też nie ma! Zatem jeżeli chce się gdzieś dotrzeć, nie ma żadnej rozpiski czy mapy, najzwyczajniej trzeba wiedzieć dokąd się jedzie i gdzie chce się wysiąść. Oczywiście zawsze można poprosić kierowcę o pomoc, ale trzeba pamiętać, że po angielsku kierowca nie zrozumie!. I w ten sposób przemieszczam się po mieście.
Ruch na ulicach jest duży
Ruch na ulicach jest duży.
 
Czytaj całość
 
Starnin - zamek "Manteuffelburg"
Historia w gminie - Starnin historia
Autor: Konrad Okulicz-Kozaryn   
     Image  Poszukiwanie historii

 

Biorąc za przykład opisanie grodziska w Rymaniu , postanowiłem również odszukać stare ruiny zamku "Manteuffelburg" w okolicach Starnina. Sam fakt istnienia kiedyś zamku na tym terenie jest bardzo ciekawy, jednak niewiele osób o tym wie. Jak słyszałem określano to miejsce kiedyś jako "zamek diabła". Być może brało się to od nazwiska wlaściciela, bo "Teuffel" po niemiecku znaczy diabeł.

Po dojściu do rzeki od strony starnińskiego  jeziora napotkałem na poważną przeszkodę w  postaci zrujnowanego drewnianego mostu.  Ostatni raz przechodziłem przezeń jakieś 10 lat temu i nie miałem pojęcia, że jego czas już przeminął.

Widok na ruiny zamku.
Wśród tych drzew są ruiny zamku.
 

 

Czytaj całość
 
Problemy z logowaniem.
Internet i komputery - Internet
Redaktor: Administrator   
Image

Od pewnego okresu, jak się okazało, nasi czytelnicy, którzy zapomnieli swoje hasło nie mogli zalogować się do portalu. Niestety czasami i u nas zdarzają się jakieś awarie, za które z góry przepraszamy. Usterka została usunięta i teraz każda osoba, która zapomniała swojego hasła, może je odzyskać. Wystarczy kliknąć w panelu „Logowanie” na stronie głównej w napis „Nie pamiętasz hasła? . Po otwarciu strony, wystarczy wpisać swój login oraz adres mailowy i otrzymasz nowe hasło wygenerowane przez nas system. Możesz je później zmienić na swoje nowe hasło.

Po zalogowaniu się, możesz pisać komentarze do artykułów oraz wypowiadać się na naszym Forum, do czego serdecznie zapraszamy.

Przy okazji przypominamy, że rejestrowanie się oraz logowanie do portalu i forum odbywa się przy pomocy jednego loginu i hasła.

 
Ludzie i ich pasje - J. Nowicki
Muzeum Oręża - Muzeum - imprezy
Redaktor: Administrator   

LUDZIE I ICH PASJE

Muzeum Oręża Polskiego

zaprasza

na spotkanie z Janem Nowickim

 

Tajemnice Lotniska wojskowego w

Rogowie

 

czwartek, 2 kwietnia 2009r

Spotkanie odbędzie się w siedzibie

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,

ul. Armii Krajowej 13 , sala plafonowa, I piętro

o godzinie 18:00

 

Czytaj całość
 
Monika w Indonezji cz.2
Nasze podróże - Azja
Autor: Tadeusz Dach   

Image 

Mieszkanie

         Monika mieszka w domu u rodziny Indonezyjczyków. Rodzina ta, to młode małżeństwo Icha i Debi oraz ich dwójka małych dzieci tj. Raffi (4 latka) i Tascha (1 roczek). Mieszkają oni na parterze budynku, natomiast Monika na piętrze.  

         „Dzieci są całkiem inne od tych w Holandii i generalnie w Europie. Jak się okazuje 3 samochodziki, piłka i 2 pluszaki to zdecydowanie wystarczająca ilość zabawek dla dzieciaków. Oczywiście, że czasem mają swoje humory (zazwyczaj jak są zmęczone), ale to przecież norma. Tak więc fakt, że mieszkam z dziećmi, wcale mi nie doskwiera.”
Monika z Raffi i Tascha.
Monika z Raffi i Tascha.
 
Czytaj całość
 
KS"GROT"- przed rundą wiosenną.
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

ImagePrzed wiosenną rundą rozgrywek.

Gorawiński „Grot” za kilka dni rozpoczyna kolejną rundę rozgrywek. Czy ta wiosenna runda rozgrywek będzie tak dobra  jak w roku ubiegłym , kiedy to drużyna KS „Grot” awansowała do wyższego szczebla rozgrywek ligowych? Na to pytanie oczywiście trudno jest w tej chwili odpowiedzieć. Kibice drużyny z pewnością wierzą, że zawodnikom w drużynie nie zabraknie ambicji, a  wyniki  na boisku Tylko to potwierdzą.

Marzec 2009, sparing z
Marzec 2009, sparing z "Syreną" Rymań
 

Czytaj całość
 
Monika w Indonezji cz.1
Nasze podróże - Azja
Redaktor: Administrator   

Image 

Wyjazd do Indonezji

Marzenia są po to , aby je spełniać! Każdy ma je inne i każdy stara się, w większym czy mniejszym stopniu realizować je. Dla jednych marzeniem jest dom, samochód, rodzina, dla innych wyjazd na wycieczkę do ciepłych krajów i opalanie się na pięknej plaży.

Również Monika, która ukończyła studia z niderlandystyki, przez kilka lat przebywała w Holandii, przy okazji zwiedzając większość państw Europy, znając biegle język niderlandzki, angielski i trochę niemiecki, postanowiła wyruszyć w świat.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1752 - 1768 z 1820

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

22 Czerwca 2017
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Achacjusz, Achacy,
Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz,
Innocenty,
Innocenta, Kirył,
Paulina
Do końca roku zostało 193 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3299 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.