gorawino 008m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Dziecko w internecie
Internet i komputery - Internet
Autor: Józef Łysikowski   
Czy Twoje dziecko bezpiecznie korzysta z Internetu?
autorem artykułu jest Józef Łysikowski

Jeśli Twoje dziecko korzysta z Internetu powinieneś zwrócić uwagę na zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas korzystania z Sieci. W Internecie bowiem oprócz gier i informacji szkolnych łatwo natknąć się na pornografię, przemoc, wulgaryzmy i inne szkodliwe dla dziecka treści oraz nieodpowiednie towarzystwo.

Trudno w 100% zabezpieczyć przed nimi pociechę. Przestrzeganie jednak kilku zasad bezpiecznego korzystania z Internetu może ograniczyć ryzyko zetknięcia się z niewłaściwymi treściami przez dziecko.

Oto kilka zasad bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci:
Czytaj całość
 
Gry przez www
Internet i komputery - Internet
Autor: Łukasz Toruński   
Gry przez www
autorem artykułu jest Łukasz Toruński

Kiedy przypomnisz sobie Internet sprzed kilku lub kilkunastu lat, zdasz sobie sprawę, jaką wielką metamorfozę przeszedł. Czy to była ewolucja czy ciąg rewolucji - można się spierać. Jedno nie ulega wątpliwości - Internet się zmienił, tak jak zmieniło się podejście i oczekiwania Internautów.
Czytaj całość
 
Piszą o KS "Grot"
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
ImageDawno nie pisaliśmy nic o naszym KS"Grot", co zresztą było powodem kilku wypowiedzi na forum gorawino.net. Obiecuje poprawę! Następnym razem będzie o sytuacji w Klubie po rundzie jesiennej, a dziś trochę inaczej. Ciekawy artykuł znalazłem  przeglądając stronę klubową "Grot" Gorawino. Artykuł ten, który napisała Katarzyna Bartz, ukazał się na stornie gazetki sponsora Klubu firmy Buderus - "Kurier" nr 26 z października 2008 r. Pomimo, że upłynęło już od tego czasu ponad dwa miesiące, uważam, że warto go przedstawić szerszej rzeszy naszych czytelników. Przypomnijmy tylko, że od poczatku powstania KS "Grot", firma Buderus  jest jego sponsorem. W tym miejscu należą się również podziękowania dla byłego mieszkańca Gorawina Grzegorza Cichanowicza, który jest pracownikiem tej firmy.
Czytaj całość
 
Historia rodu Okulicz-Kozaryn
Genealogia - Historie rodzinne
Autor: Konrad Okulicz-Kozaryn   

ImageCiekawą historię swego rodu przedstawił nam Konrad Okulicz-Kozaryn, mieszkaniec Starnina. Została ona opracowana na podstawie  książki autorstwa Wiktora Okulicz-Kozaryn  "Z historii rodu Okulicz-Kozarynów, Kozarynów, Okuliczów i Kozaryn-Okuliczów".

 Z  racji rozmiarów, zamieszczone zdjecia drzewa genealogicznego, należy oglądać w kilku cześciach.   

                                            Tadeusz Dach   

Czytaj całość
 
Starnin - kościół
Historia w gminie - Starnin historia
Autor: Tadeusz Dach   

Kościół zbudowany w latach 1934-1935.
Kościół zbudowany w latach 1934-1935.

       Kościół w Starninie należał do gminy ewangelickiej w Rzesznikowie. Już w informacji z XVI wieku (spis wyposażenia kościelnego, nazywany matrykułą kościelną  z 5 września 1594 roku ) wynika , że jest on kościołem filialnym dla pobliskiego Rzesznikowa, gdzie pierwszym pastorem był wówczas Krzysztof Rechenberg. Jeszcze na początku XIX wieku, Na terenie działania gminy kościelnej w Rzesznikowie znajdowały się trzy gminy wiejskie, tj  Rzesznikówko, Popiele-Studnica oraz Starnin, pozostałe tereny były tzw. obszarami dworskimi.  Były tam też trzy kościoły. Główny (macierzysty) mieścił się w Rzesznikowie, natomiast dwa filialne w Starninie oraz w Rymaniu. Już w 1885 roku na tym terenie była tylko jedna gmina wiejska w Starninie oraz pięć majątków dworskich ( Czartkowo, Jaglino, Rymań, Rzesznikowo i Starnin).

Czytaj całość
 
WOŚP w Gminie Rymań!
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Bogumiła Szczęśniak   

11 stycznia 2009 roku<

Image- niedziela na terenie całej Gminy Rymań zagra WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
      Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w naszym wielkim i odpowiedzialnym przedsięwzięciu oraz dołożeniu swojej nawet najmniejszej cegiełki do ofiar jakie będą zbierane.
Każdy z  30 wolontariuszy, którzy będą zbierali dary pieniężne na terenie naszej Gminy będzie posiadał identyfikator ze zdjęciem i swoim adresem. Wolontariuszami będą uczniowie miejscowych szkół oraz strażacy.
      Imprezy towarzyszące całej akcji będą się odbywały w: Drozdowie, Gorawinie oraz Rymaniu.
 Program :
     
Czytaj całość
 
Sesja Rady Gminy.
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   

Obrady Rady Gminy Rymań
Obrady Rady Gminy Rymań

W dniu 30 grudnia 2008 roku, w Rymaniu odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Gminy.  Sesja miała uroczysty charakter sesji, a odbywała się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy o ładnym, nowym wystroju.   

W obradach prowadzonych przez Przewodniczącego Rady Gminy, Mirosława Ekierta, uczestniczyli radni gminy oraz zaproszeni goście , wśród których byli Wójt Gminy Mirosław Terlecki, pracownicy gminy, sołtysi, dyrektor ZSP w Rymaniu i wielu innych. Ponadto w obradach uczestniczył wiceprzewodniczący Sejmiku Zachodniopomorskiego Zygmunt Dziewguć. 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1820 - 1836 z 1852

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

24 Września 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3393 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.