01m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Starnin - zamek "Manteuffelburg"
Historia w gminie - Starnin historia
Autor: Konrad Okulicz-Kozaryn   
     Image  Poszukiwanie historii

 

Biorąc za przykład opisanie grodziska w Rymaniu , postanowiłem również odszukać stare ruiny zamku "Manteuffelburg" w okolicach Starnina. Sam fakt istnienia kiedyś zamku na tym terenie jest bardzo ciekawy, jednak niewiele osób o tym wie. Jak słyszałem określano to miejsce kiedyś jako "zamek diabła". Być może brało się to od nazwiska wlaściciela, bo "Teuffel" po niemiecku znaczy diabeł.

Po dojściu do rzeki od strony starnińskiego  jeziora napotkałem na poważną przeszkodę w  postaci zrujnowanego drewnianego mostu.  Ostatni raz przechodziłem przezeń jakieś 10 lat temu i nie miałem pojęcia, że jego czas już przeminął.

Widok na ruiny zamku.
Wśród tych drzew są ruiny zamku.
 

 

Czytaj całość
 
Problemy z logowaniem.
Internet i komputery - Internet
Redaktor: Administrator   
Image

Od pewnego okresu, jak się okazało, nasi czytelnicy, którzy zapomnieli swoje hasło nie mogli zalogować się do portalu. Niestety czasami i u nas zdarzają się jakieś awarie, za które z góry przepraszamy. Usterka została usunięta i teraz każda osoba, która zapomniała swojego hasła, może je odzyskać. Wystarczy kliknąć w panelu „Logowanie” na stronie głównej w napis „Nie pamiętasz hasła? . Po otwarciu strony, wystarczy wpisać swój login oraz adres mailowy i otrzymasz nowe hasło wygenerowane przez nas system. Możesz je później zmienić na swoje nowe hasło.

Po zalogowaniu się, możesz pisać komentarze do artykułów oraz wypowiadać się na naszym Forum, do czego serdecznie zapraszamy.

Przy okazji przypominamy, że rejestrowanie się oraz logowanie do portalu i forum odbywa się przy pomocy jednego loginu i hasła.

 
Ludzie i ich pasje - J. Nowicki
Muzeum Oręża - Muzeum - imprezy
Redaktor: Administrator   

LUDZIE I ICH PASJE

Muzeum Oręża Polskiego

zaprasza

na spotkanie z Janem Nowickim

 

Tajemnice Lotniska wojskowego w

Rogowie

 

czwartek, 2 kwietnia 2009r

Spotkanie odbędzie się w siedzibie

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,

ul. Armii Krajowej 13 , sala plafonowa, I piętro

o godzinie 18:00

 

Czytaj całość
 
Monika w Indonezji cz.2
Nasze podróże - Azja
Autor: Tadeusz Dach   

Image 

Mieszkanie

         Monika mieszka w domu u rodziny Indonezyjczyków. Rodzina ta, to młode małżeństwo Icha i Debi oraz ich dwójka małych dzieci tj. Raffi (4 latka) i Tascha (1 roczek). Mieszkają oni na parterze budynku, natomiast Monika na piętrze.  

         „Dzieci są całkiem inne od tych w Holandii i generalnie w Europie. Jak się okazuje 3 samochodziki, piłka i 2 pluszaki to zdecydowanie wystarczająca ilość zabawek dla dzieciaków. Oczywiście, że czasem mają swoje humory (zazwyczaj jak są zmęczone), ale to przecież norma. Tak więc fakt, że mieszkam z dziećmi, wcale mi nie doskwiera.”
Monika z Raffi i Tascha.
Monika z Raffi i Tascha.
 
Czytaj całość
 
KS"GROT"- przed rundą wiosenną.
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

ImagePrzed wiosenną rundą rozgrywek.

Gorawiński „Grot” za kilka dni rozpoczyna kolejną rundę rozgrywek. Czy ta wiosenna runda rozgrywek będzie tak dobra  jak w roku ubiegłym , kiedy to drużyna KS „Grot” awansowała do wyższego szczebla rozgrywek ligowych? Na to pytanie oczywiście trudno jest w tej chwili odpowiedzieć. Kibice drużyny z pewnością wierzą, że zawodnikom w drużynie nie zabraknie ambicji, a  wyniki  na boisku Tylko to potwierdzą.

Marzec 2009, sparing z
Marzec 2009, sparing z "Syreną" Rymań
 

Czytaj całość
 
Monika w Indonezji cz.1
Nasze podróże - Azja
Redaktor: Administrator   

Image 

Wyjazd do Indonezji

Marzenia są po to , aby je spełniać! Każdy ma je inne i każdy stara się, w większym czy mniejszym stopniu realizować je. Dla jednych marzeniem jest dom, samochód, rodzina, dla innych wyjazd na wycieczkę do ciepłych krajów i opalanie się na pięknej plaży.

Również Monika, która ukończyła studia z niderlandystyki, przez kilka lat przebywała w Holandii, przy okazji zwiedzając większość państw Europy, znając biegle język niderlandzki, angielski i trochę niemiecki, postanowiła wyruszyć w świat.
Czytaj całość
 
Gorawino - szkoła 1967-1969 cz.7
Szkoła - Historia szkoły od 1946 r.
Autor: Tadeusz Dach   

 Image

 

Lata 1967 – 1969

 

Inauguracja  roku szkolnego 1967-1968 odbyła się w dniu 4 września(!). Naukę w szkole rozpoczęło 138 uczniów. Do grona Rady Pedagogiczne dołączyła absolwentka Studium Pedagogicznego w Słupsku, specjalistka do nauczania matematyki, Barbara Baryła.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2007 - 2023 z 2074

Imieniny

23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3787 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.