02m.jpg

Gadu-Gadu, Kontakt

gg 5872752
administrator Tadeusz, tdach@go2.pl

Przyjazne strony

Image
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Gorawino szkoła 1975-1978
Szkoła - Historia szkoły od 1946 r.
Autor: Tadeusz Dach   
 
Kolejny rok szkolny 1975/1976 był  trochę inny od poprzednich, ponieważ rozpoczął się nie jak zwykle 1 września a 21  sierpnia, ale żeby osłodzić uczniom to przyspieszenie również zakończenie roku szkolnego odbyło się nie typowo, bo 5 czerwca 1976 r. W szkole grono pedagogiczne składało się z następujących nauczycieli: Róża Giejsztowt, Elżbieta Jankowska, Zuzanna Głowacka i Maria Zyskowska. Nauczycielka Bożena Czerska odeszła na roczny urlop, a Krystyna Gorączkowska przebywała  na urlopie zdrowotnym. Ponadto z grona pedagogicznego odeszła Jolanta Dach (Winiarska), która zmieniła miejsce zamieszkania oraz Ryszard Dziedzic. 16 października do szkoły przybył nowy nauczyciel Jan Łuć.
Czytaj całość
 
Gminne zawody sportowo-pożarnicze
U sąsiadów - Rymań
Autor: Bogumiła Szczęśniak   
   Image
Czytaj całość
 
Ankieta.
Rózne - Różne
Redaktor: Administrator   

ImageNa stronie głównej portalu jest ankieta, w której pytamy „Jakich informacji oczekujesz na naszych stronach?” – każdy może się w niej wypowiedzieć.

Ułatwi to nam określenie w przyszłości kierunków rozwoju naszego portalu internetowego oraz wyznaczy tematykę, na jaką jest największe zapotrzebowanie. Zapraszam raz jeszcze do wyrażenia swojej opinii. W ankiecie może brać udział każda osoba odwiedzająca nasze strony.

W tej tematyce, na naszym forum jest też dyskusja na temat „W jakim kierunku idzie portal?”. Wszystkie Wasze wypowiedzi służą określeniu dalszych kierunków rozwoju i określenia przyszłej tematyki przekazywanych informacji.

 
Drozdowo - historia do 1945 r.
Historia w gminie - Drozdowo historia
Autor: Tadeusz Dach   

Image 

  Pierwszą informacją pisaną, w której jest wymieniona nazwa miejscowości, jest akt przekazania w podległość klasztoru w Belbuck , jedenastu miejscowości w tym Drozdowa (Drosdouue). Odbyło się to w 1180 roku, kiedy to książę Kazimierz przekazał mnichom z Lund (południowa Szwecja), klasztoru w Białobokach (Belbuck) koło Trzebiatowa.

         Ponownie miejscowość jest wymieniona w dokumencie książąt pomorskich Bogusława II i Kazimierza II wraz z ich matką księżną Anastazją z roku 1215, który mówił o podległości dwunastu miejscowości pod klasztor w Bulbeck. Jest tam wymienione Drozdowo jako Drosedow.

Dawna sala wiejska z karczmą.
Dawna sala wiejska z karczmą.
 

Czytaj całość
 
Wycieczka autokarowa w Góry Świetokrzyskie.
Klub Seniora - Działalność
Redaktor: Administrator   
Image

Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Związek Emerytów i Rencistów w Rymaniu organizuje czterodniową wycieczkę autokarową w Góry Świętokrzyskie, która odbędzie się w dniach 03 -06 czerwca 2009 roku. Wyjazd w dniu 03.06.2009 0 godz. 5.00 z Rymania (przystanek autobusowy przy ulicy szkolnej).

         Koszt uczestnika wynosi 250 zł od osoby, zapewniamy:
Czytaj całość
 
Otwarcie stadionu "ORLIK" w Rymaniu
U sąsiadów - Rymań
Autor: Bogumiła Szczęśniak   

     Image

 

 

 
Grot zwycięża 1:5
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
Image    Pisaliśmy o naszej drużynie jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek wiosennych. Wszyscy byli pełni optymizmu i zapału przed kolejnymi meczami. Po pierwszym zwycięskim meczu, przyszła seria porażek (aż cztery przegrane!).

         Początek maja jednak zaczął się dla drużyny bardziej optymistycznie. Najpierw remis 1:1 z Huraganem, a ostatnio z Płomieniem II z Myślina aż 1:5 ( na ich boisku) !!! Rozstrzelały się nasze „Grociki” - tak trzymać do końca rundy.

      

Płomień II - Grot
Płomień II - Grot 1:5
 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2024 - 2040 z 2118

Święta!

Image

Imieniny

21 Stycznia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Epifani,
Jarosław, Jarosława,
Jerosława, Marcela
Do końca roku zostało 345 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3877 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.