gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Dawny Rymań.
U sąsiadów - Rymań
Redaktor: Administrator   

         Mamy kolejną stronę internetową w naszej gminie! Funkcjonuje ona pod nazwą „Rymań dawniej” (Rymań i okolice).          Strona ta posiada duży zbiór fotografii z dawnego Rymania, chociaż jest też trochę zdjęć z innych miejscowości. Są tam również ciekawe teksty o tej miejscowości. Oglądając takie zdjęcia przypomina się jak wyglądał dawny Rymań, kiedy to można było chodzić główną ulicą wybrukowaną zwykłą kostką. Obecny ruch samochodowy już na to nie pozwala, a czasami jest trudno nawet przejść przez ulicę. Co raz mniej osób pamięta dawną kolejkę wąskotorową, czy też inne miejsca sprzed 50 lat.

Nowa strona internetowa.
Nowa strona internetowa
 

Czytaj całość
 
Gorawino - szkoła 1971-1973, cz.9.
Szkoła - Historia szkoły od 1946 r.
Redaktor: Administrator   

 

Image 

Lata 1971- 1973

 

Rok szkolny 1971/1972 został rozpoczęty się w dniu 1 września. Najważniejszą zmiana, była zmiana kierownika szkoły. Na miejsce dotychczasowej kierownik Teresy Notz, która przeszła do pracy w Inspektoracie Oświaty w Kołobrzegu, został mianowany nowy kierownik Albert Wasilewski.

         Kroniki szkolne odnotowują kolejne imprezy i uroczystości w szkole. W listopadzie, jak co roku, obchodzono uroczyście kolejną rocznicę Wielkiej Rewolucji Październikowej, oraz Dzień Nauczyciela. W obu uroczystościach były występy artystyczne dzieci szkolnych.

1972, zabawa noworoczna.
1972, zabawa noworoczna.
 

Czytaj całość
 
Czy jakakolwiek liga jest jeszcze czysta?
Rózne - Różne
Autor: Marek Durlej   
czy jakakolwiek liga jest jeszcze czysta
autorem artykułu jest marek durlej

Coraz częściej zadaję sobie pytanie-czy jakiekolwiek rozgrywki ligowe sa czyste od machlojek.Pomijam już te kombinacje na najniższym szczeblu klubowej hierarchi.Bardziej myslę o globalnym skorumpowaniu.Coraz więcej pojedyńczych klubów oraz całych rozgrywek finansowanych, lub jak kto woli, sponsorowanych jest przez firmy bukmacherskie.A przecież to właśnie one zarabiaja na bardziej lub mniej korzystnym układzie wyników.Nie mówię tu o jakimś ustawianiu megasensacji.Ale skoro jedna z największych firm bukmacherskich jest sponsorem zarówno Realu,Milanu i kilku jeszcze drużyn z czołówek najbardziej atrakcyjnych lig europejskich,wystarczy że w jednym tygodniu murowanemu faworytowi przydarzy się "wpadka" na własnym boisku i "tylko" zremisuje z drużyna z dołu tabeli.
Czytaj całość
 
Walki o Kołobrzeg 1806/1807 cz.2.
Hobby - Barwa i broń
Autor: Ireneusz Piecyk   

ŻANDARMERIA  ORDYNANSOWA      GWARDII              

Napoleon, w Saint Cloud dn. 24 września 1806 r. wysłał ministrowi spraw wewnętrznych projekt sformowania oddziału kawalerii. Ten projekt był przeznaczony dla dawnej szlachty, by mogła ona służyć na nowo Francji, w pobliżu cesarza.

Kawalerzysta.
Kawalerzysta.
WARUNKI  NOWEJ  FORMACJI:

Wszyscy ludzie w wieku 18 – 40 lat

mający dość majątku, by się wyposażyć i zaopatrzyć w konia

mają udać się do Mayence (Moguncji?)

i zameldować się marszałkowi Kellemanowi

Ci którzy wstąpią do kawalerii

otrzymają pensję w wysokości 600 franków od swoich rodziców.
Czytaj całość
 
Monika w Indonezji cz.5.
Nasze podróże - Azja
Autor: Monika Dach   

 Image

Potrawy indonezyjskie.

 

Dzisiaj Monika sama opisuje różnorodne potrawy, z jakimi się spotkała. Może w okresie przedświątecznym ktoś się na nie skusi …

„Kuchnia indonezyjska sama w sobie jest bardzo różnorodna. Potrawy i smaki zależą od wyspy lub regionu. Podobno kuchnia Padang jest najbardziej znana w Indonezji. Odwiedzając Dżakartę (Jawa) na każdym rogu widziałam restauracje i bary serwujące potrawy z Padang. A czym się charakteryzuje…. ostrością!!!!
Drugie od lewej to 
Czytaj całość
 
Bój o Kołobrzeg - podsumowanie.
Muzeum Oręża - Muzeum - imprezy
Autor: Muzeum Oręża w Kołobrzegu   

ImageWALCZĄCY KOŁOBRZEG

 

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, przy budzącej entuzjazm słonecznej pogodzie odbył się w Kołobrzegu spektakl historyczny – Bój o Kołobrzeg. Inscenizacja była jednym z elementów obchodów 64 rocznicy walk o miasto, które stało się obok Pucka symbolem zaślubin Polski z morzem.

 

Koordynatorem trwających od wtorku 17 marca, rocznicowych obchodów był płk rez. Włodzimierz Adam, dzięki któremu udało się pozyskać odpowiednie środki i wsparcie dla wydarzenia.
Czytaj całość
 
Puls Rymania nr 3/15/2009
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
ImageW dniu wczorajszym ukazał się kolejny numer ( 3/15/2009) Biuletynu Gminy Rymań „Puls Rymania”. Jest to numer z marca, który podobnie jak w poprzednim miesiącu ukazał się ze sporym opóźnieniem, bo na początku kwietnia. Dziwnie się czyta np. w artykule na pierwszej stronie, że „…21 marca powitamy pierwszy kalendarzowy dzień wiosny…”. Redakcja wybrnęła z tych opóźnień w wydawaniu kolejnych numerów poprzez dodanie, że jest to numer „ marcowo-kwietniowy”. Jak nasze wiosenne bociany donoszą, następny numer biuletynu ukaże się na początku maja i od tej pory kolejne numery zawsze maja się ukazywać na początku miesiąca.          Sprawdźmy, co tym razem przynosi nam numer marcowo-kwietniowy Biuletynu:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2058 - 2074 z 2136

Imieniny

21 Marca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Filemon,
Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3936 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.