03m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Pomnik
Historia - Od 1945 r.
Autor: Tadeusz Dach   

W okresie międzywojennym, obok kościoła, został wybudowany pomnik upamiętniający niemieckich mieszkańców wsi poległych podczas I wojny światowej. Podobne pomniki stawiano w większości okolicznych miejscowości.


Czytaj całość
 
Norbertanki
Historia - do 1945 r.
Autor: Tadeusz Dach   

ImageDokument zatytułowany  umownie "Norbertanki", jest fragmentem większego dokumentu z 1224 roku . Tekst ten pochodzi z folderu poświęconego miastu Trzebiatów. (Mariusz Zając, "Trzebiatów nad Regą - historia i zabytki" , Szczecińskie Wydawnictwo Diecezjalne Ottonianum, Szczecin 1991, s.21).

W dokumencie tym ksieżna Anastazja za radą opata klasztoru w Białobokach, przekazuje na utrzymanie zakonu żeńskiego zamek w Trzebiatowie i należące do niego wioski.

Dla nas jest to o tyle ważne, że jest tam wymieniona po raz pierwszy nasz miejscowość, która wtedy nosiła nazwę Jerowino. Z powyższego faktu wynika wniosek , że Gorawino istniało wiele lat wcześniej i było znaczacą miejscowością.

Dokument ten był również publikowany na stronie "Architektura sakralna Pomorza Zachodniego" .

Jest napisany według pisowni jezyka stropolskiego.

Czytaj całość
 
Napisali o nas!
Nasza miejscowość - O nas
Redaktor: Administrator   

W dniu 13 czerwca br. ukazał sie artykuł w "Gazecie kołobrzeskiej", który napisała redaktor Ewa Dubois, zatytułowany "Gorawino już w sieci" .

Image

Redaktor E. Dubois opisuje w nim dlaczego powstał portal gorawino.net, jaką tematyką się zajmuje i jakie treści zawiera. Wspomina też , że jak dotychczas działania albo raczej ich brak ze strony TP SA doprowadziły do tego , że miejscowość Gorawino pozostaje "białą plamą " wśrod okolicznych miejscowości, jeśli chodzi o posiadanie dostępu do internetu.

Mamy nadzieję, że nie jest to pierwsza informacja o nas na łamach lokalnej prasy.  

 
Historia
Nasza miejscowość - Stowarzyszenie na rzecz ekorozwoju wsi
Redaktor: Administrator   

    Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino powołali w kwietniu 2000 r. mieszkańcy Gorawina, którzy nie zaakceptowali decyzji o likwidacji Szkoły Podstawowej w Gorawinie, ponieważ szkoła na wsi jest nie tylko miejscem edukacji dzieci, ale ośrodkiem życia społecznego i kulturalnego wszystkich mieszkańców.

Czytaj całość
 
Internet w Gorawinie?
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Redaktor: Administrator   

Wszyscy w Gorawinie od dłuższego już czasu wyczekują na  podłączenie stałego łącza internetowego dla naszej miejscowości.  TP SA co jakiś czas przesuwa kolejne terminy na dalsze (ostatnio ponoć lato 2008 ?!), a jak będzie w praktyce, tego oczywiście nikt nie wie.

Okoliczne miejscowości neostradę TP już mają, a u nas dalej królują tylko modemy telefoniczne, bądź specjalne karty do laptopów. Koszt takiego korzystania z internetu jest niewspółmiernie duży do standardowego planu w neostradzie. Ponoć cała sprawa „rozbija” się o 200 tys. złotych, bo tyle ma kosztować centrala dla Gorawina. Czy to są tak wielkie pieniądze dla Telekomunikacji Polskiej, czy w całym tym problemie chodzi o coś innego…?

 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2194 - 2198 z 2198

Imieniny

24 Sierpnia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bartłomiej,
Cieszymir, Jerzy,
Joanna, Malina,
Michalina
Do końca roku zostało 130 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
4092 dni.

© 2019 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.