01m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Mieszkańcy Gorawina odwiedzili m.in. Toruń
Nasze podróże - Polska
Autor: Tadeusz Dach   

Nastał czas letnich wyjazdów. Nie tak dawno mieszkańcy Rzesznikowa byli w Borach Tucholskich, członkowie z Klubu Seniora „Pod Aniołami” zwiedzali Bawarię oraz austriacki Tyrol, a ostatnio mieszkańcy Gorawina zwiedzali Chełmno, Ciechocinek oraz Toruń. Wycieczkę tę zorganizowały wspólnie rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP. Wycieczka była dwudniowa z noclegiem w Toruniu.

Najpierw odwiedziliśmy Chełmno. To miejscowość leżąca lekko z boku od głównej trasy w kierunku na Toruń. Miasteczko jest bardzo ciekawe o wielowiekowej historii.

Nazwa miasta Chełmno jest bardzo stara i pochodzi od słowa chełm, oznaczającego „wzgórze”. Chełmno – to dosłownie osada na wzgórzu. W XI wieku Piastowie wznieśli tam obronny gród wyznaczający prawdopodobnie północny punkt ówczesnej granicy ich państwa. W 1228 zakon krzyżacki wybrał Chełmno na stolicę Ziemi Chełmińskiej, w latach 1230–1250 było ono głównym miastem zakonu i siedzibą I Komturii), a 1236–1251 siedzibą diecezji chełmińskiej. 28 grudnia 1233 łącznie z Toruniem otrzymało prawa miejskie. Chełmno jest wyjątkowo bogate w zabytki, zachowało się tutaj sześć gotyckich kościołów, prawie nienaruszony średniowieczny układ urbanistyczny oraz prawie cały obwód murów miejskich, renesansowy ratusz, a także wiele kamienic, z których najstarsze sięgają XIII w.
dsc05405.jpg
Czytaj całość
 
Grot gorawino w klasie B...
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgWydział Gier i Ewidencji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przedstawia terminy rozpoczęcia rozgrywek seniorów w sezonie 2018 / 2019.


Klasa Okręgowa - 15 sierpnia 2018 roku

Klasa A - 18/19 sierpnia 2018 roku

Klasa B - 26 sierpnia 2018 roku

Klasa C - 2 września 2018 roku

Rozgrywki ligowe rozpoczniemy 26 sierpnia w Klasie B. Z uwagi na dostosowanie nazewnictwa lig do pozostałych województw A Klasa nosić będzie teraz nazwę B Klasa. Analogicznie Okręgówka stanie się A Klasą, a B Klasa przyjmie nazwę C Klasa.

Nie zmienia się poziom ligowy, w którym będziemy uczestniczyć. Więcej informacji co do terminarza czy też rozpoczęcia rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu KOZPN podamy gdy tylko takie informacje pojawią się na stronie związku piłki nożnej.

Informacja: https://www.facebook.com/GrotGorawino

 
Seniorzy z Rymania odwiedzili Bawarię i Tyrol
Nasze podróże - Niemcy
Autor: Jola i Tadeusz Dach   

To była piękna wycieczka. Czekaliśmy na nią od roku. Już jesienny Bal Seniora był przeprowadzony w stylu bawarskim. Chcieliśmy zobaczyć słynne zamki i pałace Bawarii oraz „łyknąć” kultury tego kraju. Po drodze niejako był jeszcze austriacki Tyrol. To kolejny już wyjazd członków Klubu Seniora „Pod Aniołami” , działającym przy GOPS w Rymaniu poza granice naszego kraju, (zobacz, gdzie dotychczas jeździliśmy – KLIKNIJ!) . Lubimy te wyjazdy, kiedy poznajemy nowe kraje, miejsca, zwyczaje, czy też znajdujące się tam zabytki.

Po całym dniu jazdy autokarem dotarliśmy do pierwszego punktu, który mieliśmy zwiedzać. Pilotem wycieczki była zaprzyjaźniona z naszą grupą pani Sylwia, która szczegółowo informowała nas o terenach, przez które przejeżdżaliśmy.

Pierwszym punktem, który zwiedzaliśmy był Bamberg – to miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Frankonia. Pierwsze informacje o tym miejscu pochodzą z 902 roku, gdzie wymieniano istnienie w tym miejscu grodu i obozu wojskowego. Spacerowaliśmy po kolorowym centrum miejscowości zwanym „małą Wenecją” , pewnie ze względu na dużą ilość  mostów nad kanałami i rzeką Regnitz. Byliśmy tam też w cesarskiej katedrze z pięknymi rzeźbami, oglądaliśmy pałac arcybiskupi oraz pałacowe ogrody. Czas wolny spędziliśmy na spacerach po centrum. Próbowaliśmy też znanego  piwa frankońskiego Rauchbieer,  można tłumaczyć jako piwo wędzone lub dymione. Jest to gatunek piwa warzonego z intensywnie podwędzanego, dymionego słodu.
dsc04525.jpg
Czytaj całość
 
Grot w Turnieju Derbowych Mistrzów
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

23 czerwca mieliśmy okazję pierwszy raz zaprezentować się podczas Turnieju Derbowych Mistrzów Powiatu Kołobrzeskiego. Do rywalizacji na Stadionie Miejskim w Gościnie stanęło 6 drużyn:

Olimp Gościno - gospodarz
Grot Gorawino - wicemistrz derbów Klasy A
Rasel Dygowo - mistrz derbów IV ligi
Astra Ustronie Morskie - mistrz derbów Koszalińskiej Klasy Okręgowej
Wrzos Wrzosowo - mistrz derbów okręgówki
Resko Karcino - mistrz derbów klasy A

Organizatorem imprezy była Gazeta Kołobrzeska oraz firma Troton z Ząbrowa.

W Gościnie stawiliśmy się w "12" w nieco okrojonym składzie. I tak o godz. 11:00 rozegraliśmy baraż o półfinał z IV ligowym Olimpem Gościno (mecz trwał 2 x 15 minut). Spotkanie to przegraliśmy 1:3, a bramkę dla nas (na 1:2) strzelił Kamil Kuźma. Na tym zakończyliśmy swoje zmagania w tym turnieju. W kolejnym barażu o półfinał Astra Ustronie Morskie wygrała z Raselem Dygowo 1:0.

36188414_1740805156039221_3178018113887141888_n.jpg

Czytaj całość
 
OSP Starnin na pikniku rodzinnym
OSP - OSP Starnin
Autor: Grzegorz Ruciński   
 Wspólnie z radą sołectwa starnin oraz Panią sołtys zorganizowaliśmy piknik rodzinny na boisku w Starninie. Odbyły się pokazy strażackie oraz gry i konkursy zorganizowane przez solectwo. Dzięki za zaangażowanie Szymon i Mateusz.
36137261_1355178334625943_7838123643694481408_n.jpg
Czytaj całość
 
Seniorzy wrócili z Bawarii i Tyrolu
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   
Nasi seniorzy z Klubu Seniora "Pod Aniołami" wrócili w dniu wczorajszym z wycieczki do Bawarii i austriackiego Tyrolu. Już za kilka dni zamieszczę pełną relację z tego wyjazdu i dużo zdjęć.

dsc04710.jpg

 
Turniej mistrzów derbowych
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
Na Stadionie Miejskim w Gościnie oprócz nas (mistrzów derbów Klasy A) zaprezentują się Olimp Gościno (gospodarz), Rasel Dygowo (mistrz derbów IV ligi), Astra Ustronie Morskie (mistrz derbów Koszalińskiej Klasy Okręgowej), Wrzos Wrzosowo (mistrz derbów okręgówki) i Grot Gorawino (wicemistrz derbów Klasy A). Początek turnieju o godzinie 11:00.

Organizatorem turnieju jest Gazeta Kołobrzeska przy wsparciu firmy Troton z Ząbrowa, a w przerwie między półfinałami w X meczu o beczkę piwa Media i Przyjaciele Kołobrzeg (z naszym kierownikiem w składzie) zagrają z zespołem Trotonu.

Emocji z pewnością nie zabraknie, wszystkich Kibiców zapraszamy do Gościna!
https://www.facebook.com/ksreskokarcino

35925909_2033531650234229_5102601428900249600_n.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 52 - 68 z 2088

Imieniny

17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3812 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.