02m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Figurki żołnierzy I. Piecyka w muzeum w Koszalinie
Historia w gminie - Izba Muzealna
Redaktor: Administrator   

plakatstrona.preview.pngMuzeum w Koszalinie zaprasza na najnowszą wystawę czasową W blaskach i cieniach napoleońskich orłów. Prusy – Pomorze – Polska 1807.

Upływa 210 lat od wydarzeń politycznych i wojskowych, które miały istotne znaczenie dla porozbiorowych losów narodu polskiego: rozgromienia potęgi pruskiej w wyniku napoleońskiej kampanii 1806-1807 r. i ustanowienia traktatem tylżyckim Księstwa Warszawskiego.
W obliczu dokonujących się wówczas przemian Polacy nie pozostali obojętni – lecz na wezwanie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz Józefa Wybickiego – czynnie włączyli się do walki o odzyskanie swojego państwa. Dla nas dzisiaj, szczególnie interesujące jest to, iż na terenie pruskiego Pomorza walczyły polskie grupy operacyjne, których żołnierze docierali także do naszego miasta.
Poprzez wystawę chcemy ukazać historię Polaków walczących o niepodległość „w blaskach napoleońskich orłów” i towarzyszącą jej konfrontację dwóch przeciwstawnych patriotyzmów, do jakiej doszło wtedy na Pomorzu. ( tekst: http://www.muzeum.koszalin.pl/?q=node/1865).17951873_1373710252712024_1790648460897641703_n.jpg

Czytaj całość
 
Ciekawe spotkanie w SP Starnin
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   

Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele  koła łowieckiego ,,Foka'' z podziękowaniami dla  uczniów za  zbiórkę żołędzi i kasztanów dla zwierzyny leśnej w  okresie jesiennym.

Uczniowie mogli dostrzec podobieństwa i  różnice w mundurach leśniczego i myśliwego, a także dowiedzieć  się, że obaj  panowie są  urzędnikami  państwowymi i dlatego też mundury posiadają symbole narodowe . 

Wspólnie przypomnieliśmy  sobie zasady bezpieczeństwa i zachowania się w lesie ( odpowiedni ubiór, obuwie, niezrywania roślin, zachowania ciszy i ostrożności w przypadku spotkania się z mieszkańcem  lasu).Z wielka uwagą słuchaliśmy  gry na trąbce, która  sygnalizowała różne zdarzenia z życia myśliwych. Mogliśmy usłyszeć dźwięki wabików na lisy imitujące głosy  zająca czy  nawoływań jeleni. Poznaliśmy różnego  rodzaju trąbki i wabiki, poroża jeleni.

p1040161.jpg

Czytaj całość
 
Wszystkiego najlepszego!
Rózne - Różne
Redaktor: Administrator   
jajka[1].gif
 
Izba Muzealna w Rymaniu czynna w poniedziałek 17.04.
Historia w gminie - Izba Muzealna
Autor: Tadeusz Dach   
Informujemy, że Izba Muzealna w Rymaniu  w niedzielę 16 kwietnia (pierwszy dzień świąt) będzie nieczynna. Natomiast otworzymy ją w drugi dzień świąt tj. 17 kwietnia (poniedziałek wielkanocny). Zapraszamy w ramach świątecznych spacerów do odwiedzenia nas w budynku szkoły.Poniżej prezentujemy najnowsze zdjecia Regionalnej Izby Muzealnej w Rymaniu:
dsc03799.jpg
Czytaj całość
 
Wiking przegrał w Goleniowie
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   

W Goleniowie przegrywamy 3:0.

Niestety w ostatniej kolejce spotkań nie udało nam się sprawić niespodzianki. Gospodarze postawili nam trudne warunki gry i zasłużenie zwyciężyli w trzech setach.

Czas na podsumowanie tego sezonu jeszcze przyjdzie. Zaraz po świętach Wielkanocnych w sobotę 22 kwietnia w Rymaniu będziemy gościć kilkanaście zespołów zarówno żeńskich jak i męskich na turnieju o Puchar Wójta Gminy Rymań.
Już teraz serdecznie zapraszamy:)

 
Grot Gorawino - Wicher Mierzym 3:3 (2:0)
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgMeczem z Mierzymem rozpoczęliśmy rundę wiosenną naszych rozgrywek. Przed startem rudny rozegraliśmy 3 sparingi: przegrana z Regą II Trzebiatów, remis z Syreną Rymań oraz wygrana z Jantarem Siemyśl. Rywale rozegrali 4 sparingi, w których za każdym razem zwyciężali.

Do składu wrócił po pracy zagranicznej Sebastian Kuźma oraz dołączył młodzieżowiec Kewin Kaszuba, który rozpoczął treningi.

Skład wyjściowy: A. Siostrzynkowski, K. Surkont, G. Kuster, A. Moskwa, P. Pacholski, M. Wojewódzki, K. Barankiewicz, K. Kuźma, K. Karkosik, P. Wojtowicz, P. Wyszyński

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 52 - 68 z 1833

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

28 Lipca 2017
Piątek
Imieniny obchodzą:
Innocenty,
Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson,
Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 157 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3335 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.