gorawino 017m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Dwie drużyny Wikinga?
Sport w gminie - Viking
Autor: Wiking   
Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych sympatyków, że w sezonie 2017/2018 ponownie wystąpimy w rozgrywkach III ligi. W naszej drużynie szykuje się kilka wzmocnień, cele są ambitne, ale o tym wkrótce.
W najbliższym czasie drużyna rozpocznie treningi.
Skład w którym wystąpimy w nadchodzącym sezonie oficjalnie zaprezentujemy na początku października.
W nadchodzącym sezonie nasza drużyna zgłosi swój udział także w Miedzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej! Będzie to świetne miejsce do zbierania doświadczenia dla młodszych zawodników, którzy pewnie już niedługo uzupełnią szeregi pierwszej drużyny, a także innych graczy, którzy z różnych przyczyn nie będą występować w rozgrywkach III ligi. Sezon zapowiada się więc podwójnie ciekawie!

inf: https://www.facebook.com/VikingRyman/
14717043_885827264851103_1164253131882193380_n.jpg
 
Historyczne napisy na kościele w Gorawinie
Historia - do 1945 r.
Autor: Tadeusz Dach   

Zabytkowy kościół w Gorawinie jest obecnie w trakcie remontu. Tzn. malowane są  jego zewnętrzne ściany, którym zabieg ten „należał się” już od dawna. Oczyszczono również dach kościoła. Obecnie trwają prace przy południowej ścianie kościoła. M.in. są konserwowane zabytkowe belki pochodzące z początku budowy kościoła tj. z 1624 r. Przypomnę tylko, że jest na nich umieszczony napis o budowniczych kościoła.  Na początku wojny trzydziestoletniej (1618 - 1648), kościół w Gorawinie został zniszczony i później odbudowany przez  Wilcke von Manteuffel w 1624 roku.  Mógł zostać zniszczony w wyniku pożaru, o czym może świadczyć fakt, iż na ścianie wschodniej były nadpalone belki zewnętrzne.  Na jednej z nich jest napis „ Joachim Henkel – Haet mich gebauwet (zbudował mnie ) – Hans Meider Anno 1624”.  Belka z tym napisem do dziś jest widoczna na ścianie kościoła. 

Czy po obecnej konserwacji środkiem w kolorze czarnym będzie ten napis nadal widoczny? Konserwacja na pewno była belkom  tkwiącym w pruskim murze kościoła potrzebna, tylko czy na pewno w taki sposób?

Poniżej zdjęcie z 2011 roku z napisem  na belce oraz zdjecia z obecnego remontu.

44.jpg

Czytaj całość
 
Święto chleba w Rymaniu.
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Autor: Tadeusz Dach   

Po raz kolejny dożynki gminy Rymań odbyły się na stadionie sportowym w Rymaniu. Tym razem pod oficjalną nazwą "Do Bochenka od Ziarenka" , określane  jako polsko niemieckie święto chleba, połączone z zakończeniem wakacji.

Impreza dożynkowa, której gospodarzami były tym razem sołectwa z Gorawina i Drozdowa wypadła dość okazale. I choć na początku było niezbyt wielu jej uczestników, to w dalszej części były już całe tłumy.

Wszystko zaczęło się od mszy świętej, którą celebrował ks. Marek Mierzwa – proboszcz parafii w Gorawinie.  Śpiew podczas mszy wspaniale  wspomagał zespół śpiewaczy „Biadule” z Kinowa. Było kilka oficjalnych wystąapień, w tym gości z zaprzyjaźnionej gminy z Niemiec. Następnie sołtysi z Gorawina (J. Pastuch)  oraz Drozdowa (K. Wróblewska) przekazali świeżo upieczony chleb  Wójtowi Gminy Rymań Mirosławowi Terleckiemu, który łamał się nim z uczestnikami spotkania.

dsc06091.jpg

Czytaj całość
 
Pozdrowienia z Budapesztu
Klub Seniora - Wycieczki
Autor: Tadeusz Dach   
Członkowie Klubu Seniora "Pod Aniołami" pozdrawiają z wycieczki do Budapesztu.


dsc05343.jpg
 
Gmina Rymań wyróżniona!
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
Wyróżnienie dla Gminy Rymań w konkursie „PIT przez Internet”

W bieżącym roku Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie przeprowadziła akcję wspierającą edukacje pod katem elektronicznych rozliczeń podatkowych.

W gminach, które przystąpiły do współpracy,  promowane były wszelkie rozwiązania ułatwiające elektroniczne rozliczenie. Wszystkie gminy mogły liczyć na ścisłą współpracę z urzędami skarbowymi w organizacji przedsięwzięć promujących tą akcję.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz na tablicach ogłoszeń w Gminie przedstawialiśmy materiały dotyczące akcji „szybki PIT”.

img_0156_550.jpg

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 52 - 68 z 1895

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

20 Listopada 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3450 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.