gorawino 027m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Stowarzyszenie Historyczne w Rymaniu, zaprasza na spotkanie
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

logo1.jpgCzłonkowie Stowarzyszenia Historycznego „Pamięć i Tożsamość” zapraszają wszystkich sympatyków historii z gminy Rymań na spotkanie, jakie odbędzie się w bibliotece gminnej w Rymaniu,  w czwartek 26 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00.

W miłej atmosferze, w otoczeniu książek,  przy kawie, herbacie i ciastku, chcemy porozmawiać o dotychczasowych działaniach Stowarzyszenia oraz o planach na 2018 rok.

Głównym tematem będzie organizacja „Pikniku historycznego” (19 maja 2018) połączonego z akcją „Noc muzeów”. Tak w skrócie: będzie grupa rekonstrukcji historycznej , wystawa o lotnisku Pinnow, poszukiwania „skarbów” za pomocą wykrywaczy metali, konkurs dla młodzieży na temat eksponatów w Izbie Muzealnej, oczywiście będzie otwarta nasza Izba Muzealna, ale też będzie grochówka wojskowa, kiełbaski z grilla, napoje. Więcej informacji na zebraniu.

Nie zabraknie spraw bieżących. Planujemy też ogłoszenie konkursu na logo oraz nazwę naszego Stowarzyszenia. Pierwszych propozycji oczekujemy na planowanym „Pikniku historycznym” 19 maja.

Już planujemy działania związane  w związku z 100 rocznicami  zakończenia I wojny światowej i odzyskania niepodległości Polski.

                                                                             Zapraszamy

 
Rowerowa wycieczka Seniorów z Rymania
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

W niedzielę 22 kwietnia przy przepięknej pogodzie członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami”  z Rymania, wybrali się na wycieczkę rowerową nad jezioro „Popiel”. Niektórzy z nich musieli pokonać dość dużą odległość ponieważ jechali z Gorawina, Drozdowa, Starnina, Rzesznikowa oraz Rymania. Zbiórka nastąpiła w Rymaniu i dalej już jechali wszyscy wspólnie. Ponieważ wycieczka była niejako z „historią w tle”, po  drodze mogli zobaczyć dawne lotnisko poniemieckie Pinnow oraz ponad 600 letni dąb „Bogusław”. Miałem okazję osobiście omówić w jaki sposób było lotnisko zorganizowane, jakie stacjonowały na nim samoloty, wykonujące m.in. we wrześniu 1939 naloty na polskie miasta. Na terenie lotniska pod koniec lat 50 –tych oraz do połowy 60 – tych zasadzono las i w chwili obecnej jest ono trudne do zauważenia. Można jednak zobaczyć szereg obiektów z dawnej infrastruktury lotniskowej po wejściu w głąb lasu. Seniorzy zadawali szereg pytań na temat lotniska , a wielu z nich mówiło , że byli na lotnisku (jako dzieci) i widzieli stojące jeszcze wraki samolotów. Kilka osób opowiadało też, że brali udział w zalesieniu tego terenu.

Dąb „Bogusław” ma wiele połamanych konarów i wygląda nie najlepiej. Daje sobie jednak radę co roku odżywając na nowo.

dsc03226.jpg

Czytaj całość
 
Dąb Bogusław wygląda pięknie, ale...
Przyroda - Przyroda w Gminie
Autor: Tadeusz Dach   
Dąb Bogusław rosnący nad jeziorem Popiel wygląda pięknie, ale niestety jego stan jest nie najlepszy. Od lat sygnalizuję, że symbol przyrody rymańskiej, ponad 600 - letni dąb wymaga pomocy. Konary jego są mocno obłamane, miejscami próchnieje, pod dębem leży ogromny jego konar. Dąb jeszcze żyje i praktycznie sam się broni. W tej chwili widać, że będzie miał nowe liście. Jak długo sam się będzie bronił, tego pewnie nie wie nikt, oby jak najdłużej. Poniżej najnowsze zdjęcia (2018):
dsc03222.jpg
Czytaj całość
 
Lider tabeli wygrał z Grotem w kl. A
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpg


Grot Gorawino - Resko Karcino 0 : 3

Następny mecz: 

29-04   Płomień Pobłocie Wlk. - Grot Gorawino
 
Zapraszamy na mecz w Rymaniu
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
31081668_1669220646531006_4553269877738685353_n.jpg
 
Porażka Grota z Sokołem Lulewice
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgSokół Lulewice : Grot Gorawino  5 : 1

Bramki:

1:0 22 Kujawa K.'
2:0 25 Barczuk S.'
3:0 46 Kujawa K.'
3:1 60 Wojtowicz as. A. Wyszyński
4:1 70 Baszczyszyn M'
5:1 74 Kujawa K.

Następny mecz:
22-04   Grot Gorawino - Resko Karcino


Katastrofą skończył się dla nas wyjazdowy mecz z Sokołem. Do Redlina (bo tam swoje mecze rozgrywa Sokół) pojechaliśmy z myślą o przywiezieniu 3 kolejnych punktów, lecz rzeczywistość ostatniej kolejki okazała się o wiele gorsza. Mecz rozpoczęliśmy bez kilku podstawowych zawodników, ale nie to tutaj jest najważniejsze bo nie istnieliśmy tego dnia na boisku. Dużo błędów, niepotrzebne dyskusje między sobą, brak pomysłu na grę. Nie przypominaliśmy drużyny z poprzedniego meczu z Wichrem.. Sokół pomimo tego, że dorobkiem punktowym jest daleko w tyle miał ambicję, wolę walki i zasłużenie ten mecz wygrał.

W naszej drużynie zadebiutował Andrzej Wyszyński, młodzieżowiec Marek Michałowski oraz Maciej Lewandowski.

Ten mecz to już historia, a przed nami spotkanie z wygrywającym jedynie liderem naszej grupy Reskiem Karcino. Mecz rozegrany zostanie w Rymaniu w niedzielę natomiast godzinę podamy na naszym profilu jutro.

tekst:https://www.facebook.com/GrotGorawino/?fref=pb&hc_location=profile_browser


 
Wiking przegrał w Policach
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   
SMS II Police - Wiking Rymań  3:0


dsc02965.jpg


Zobacz więcej zdjęć:  


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 69 - 85 z 2063

Imieniny

23 Września 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Boguchwała,
Bogusław, Libert,
Minodora, Tekla
Do końca roku zostało 100 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3757 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.