gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Dziś Święto Flagi!
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
Akcja liczenia flag 2-3 maja 2018

Markflag baner 400px

Zachęcamy mieszkańców gminy/miasta/powiatu do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi.

http://www.ryman.pl/
 
Ustronie Morskie podbite
Nasza miejscowość - Wydarzenia
Redaktor: Administrator   
1 miejsce Konrad Lisek kat. Do 18 lat
2 miejsce Rafał Lisek kat. Powyżej 18 lat
3 miejsce Jakub Gałązka kat. Do 18 lat
31703572_2062275920716531_1942430308582293504_n.jpghttps://www.facebook.com/
 
Piknik Historyczny 19 maja w Rymaniu!
Historia w gminie - Stowarzyszenie Historyczne
Autor: Tadeusz Dach   

W Bibliotece Gminnej, odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Historycznego w Rymaniu. Głównym tematem spotkania była organizacja i sposób przeprowadzenia  Pikniku Historycznego, jaki planujemy zorganizować przy współpracy z dyrekcją szkoły Podstawowej w Rymaniu 19 maja 2018 r.

Odbędzie się on 19.05.2018 w godz. 16.00 – 19.00 (20.00)  na placu przy Izbie Muzealnej i Hali sportowej w Rymaniu. Chcemy pokazać, że historia nie musi być nudna, a poprzez kontakt z ciekawymi przedmiotami znajdującymi się w Muzeum oraz poprzez bezpośredni kontakt z przedstawianymi wydarzeniami historycznymi w inny sposób niż tylko za pomocą książki, może być wręcz fascynująca.

W planie są następujące przedsięwzięcia:

- zwiedzanie Izby Muzealnej, która będzie czynna przez cały okres pikniku,

- prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa. Wystąpią oni  w mundurach żołnierzy polskich, którzy walczyli u boku wojsk napoleońskich, zaprezentują też broń: karabiny , szable, armatę. Prelekcja, pokaz broni i umundurowania, oddanie strzałów karabinowych, oraz strzału z armaty.

dsc03308.jpg

Czytaj całość
 
Grot wygrał na wyjeździe!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgPłomień Pobłocie Wlk. - Grot Gorawino  4 : 2


0:1 15' samobójcza
0:2 23' Patryk Wyszyński
1:2 25'
1:3 43' Adrian Moskwa as. Maciej Lewandowski
2:3 55'
2:4 90+3' Szymon Klepuszewski as. Adrian Moskwa


Następny mecz:

06-05   Grot Gorawino - Jantar Siemyśl
 
Kradzież kabli w Drozdowie
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   

Okradziono firmę, która szuka gazu w okolicy Rymania. Geofizyka Toruń: te kable w pewnych warunkach mogą być niebezpieczne.

Wczoraj policjanci z posterunku policji w Rymaniu przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabli na terenie Drozdowa. Specjalistyczne kable nie mają wartości złomowej. Na dodatek nieodpowiednio używane, mogą stwarzać zagrożenie pożarowe.

Geofizyka Toruń, która jest pokrzywdzonym, szuka gazu w gminie Rymań. Jak alarmują pracownicy Geofizyki kradzieże utrudniają prowadzenie badań, które mają ustalić, czy na tym terenie znajdują się złoża gazu – z pomocą kabli analizują z jaką prędkością w ziemi rozchodzą się fale. Dzięki temu będzie można później wytypować miejsca gdzie zrobić odwierty.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 86 - 102 z 2088

Imieniny

17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3812 dni.

© 2018 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.