02m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Seniorzy z Rymania na podium!
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

IV Senioriada , w której wzięły udział Kluby Seniora z powiatu kołobrzeskiego za nami. Emocji, jak zawsze było dużo . Udział w niej wzięły: „Złoty Wiek” z Gościna, „ Młodzi Duchem” z gminy Kołobrzeg, „Złota Jesień” z Siemyśla,  „Pod Aniołami” z Rymania,  „Sercem Młodzi” z Dygowa, Harcerski Krąg Seniora „Jantar”  Bałtyckiego Hufca Morskiego w Kołobrzegu oraz Klub Seniora z Ustronia Morskiego, który był organizatorem spotkania.

 Najpierw był przemarsz kolorowego korowodu przez Ustronie Morskie. Później oficjalne otwarcie na stadionie, występy artystyczne poszczególnych Klubów oraz konkurencje sportowe dla seniorów.

Wójtowie z poszczególnych gmin, również walczyli o punkty w konkurencji dojenia krowy „Mućki”. Wygrał  wójt z Dygowa, a wójt z Rymania był drugi!

dsc04702.jpg

Czytaj całość
 
Ciekawostki ze szkoły w Starninie
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   
 

      Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbyły się różne imprezy, uroczystości i spotkania. W kwietniu obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Ziemi, przygotowaliśmy plakaty, dzieci brały udział w kalamburach, rozmawialiśmy o odnawialnych źródłach energii, co poszerzyło naszą wiedzę ekologiczną.

    Maj rozpoczęliśmy w placówce od obejrzenia filmów edukacyjnych o symbolach narodowych i Konstytucji 3 Maja. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy następnie przemaszerowaliśmy ulicami wsi z flagami.

p1040196.jpg

   

 

Czytaj całość
 
Powiększamy nasze zbiory
Historia w gminie - Izba Muzealna
Autor: Tadeusz Dach   

Regionalna Izba Muzealna powiększa swoje zbiory. W naszej książce inwentarzowej mamy już ponad 750 zarejestrowanych pozycji, a ciągle napływają nowe przedmioty, które po konserwacji wprowadzamy na naszą wystawę.

Dziś chcę pokazać otrzymane stroje regionalne, które były noszone przez zespoły folklorystyczne w naszej gminie, choć nie tylko. Poniżej przedstawiamy stroje, które otrzymaliśmy, nie wszystkie, niestety, są kompletne.

- w Gorawinie istniał zespół śpiewaczy „Marysieńki” i to właśnie strój tego zespołu przekazała nam p. Zofia Maciejczyk.

dsc04643.jpg0 050.jpg

Czytaj całość
 
Rzeźba Małego Rybaka w kołobrzeskim porcie.
W powiecie i gminach - Miasto Kołobrzeg
Redaktor: Administrator   

Po pomniku Rybaka i Rybaczki, który od kilku już lat stoi w kołobrzeskim porcie rybackim (przy ul. Szyprów), jest to kolejna, ciekawa rzeźba związana z ludźmi morza.

W ramach obchodów 50-lecia powstania Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu, dziś Zespołu Szkół Morskich, uroczyście odsłonięto rzeźbę Małego Rybaka. Stoi ona od kilku dni przy Skwerze Mieszkowskiego, w pobliżu latarni morskiej, w kołobrzeskim porcie. Rzeźbę wykonał artysta Romuald Wiśniewski. Miło jest nam poinformować, że pomysłodawcą idei powstania rzeźby Małego Rybaka jest jeden z najstarszych absolwentów TRM-u p. Andrzej Przybylski (pochodzi z gminy Rymań i przez wiele lat mieszkał w Jarkowie).

20170525_205818.jpg

Czytaj całość
 
Grot wygrał walkowerem!
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   
herbg.jpgGrot Gorawino - Huragan Bierzwnica 3:0 - walkower.

Huragan nie stawil się na zawody.Następny mecz:

04-06 12:00  Grot Gorawino - Derby Karścino
 
Senioriada 2017
Klub Seniora - Działalność
Redaktor: Administrator   
IV Senioriada w Ustroniu Morskim

Zapraszamy wszystkich na IV Spotkania Klubów Seniora Powiatu Kołobrzeskiego. Impreza rozpocznie się w sobotę 3 czerwca o godz. 13.00 kolorową paradą przez ulice Ustronia Morskiego.

senioriada-2017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W programie:


Czytaj całość
 
Strażacy z OSP Gorawino najlepsi!
OSP - OSP Gorawino
Redaktor: Administrator   
I i III miejsce w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczychawodach gminnych w Rymaniu zajęły dwie drużyny OSP Gorawino! Teraz czas na rywalizację na szczeblu powiatu.
Wkrótce relacja z zawodów.
18740058_1369129629875302_5089330413544466152_n.jpg
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 86 - 102 z 1895

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

20 Listopada 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Anatol, Edmund,
Feliks, Jeron,
Oktawiusz, Sędzimir
Do końca roku zostało 42 dni.

Programy tv

Gościmy

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3450 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.