gorawino 021m.jpg
powered_by.png, 1 kB

Strona główna
Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego 2017
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
pit 2OGŁOSZENIE

Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Rymaniu odbędą się dyżury pracowników Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu,  którzy  będą przyjmowali roczne zeznania podatkowe za 2016 rok, zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do  sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rymaniu
w godzinach 10.00 – 14.00
  w następujących terminach:

30  marca /czwartek/ 2017 roku
27 kwietnia /czwartek/ 2017 roku

Wójt Gminy
mgr Mirosław Terlecki

 
Zbiórka odpadów remontowych
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
Zbiorka odpadow remontowychZbiórka odpadów remontowych !!!

  Wójt Gminy Rymań informuje, że w dniu 6 kwietnia 2017r. (czwartek) na terenie Gminy Rymań zostanie zorganizowana zbiórka odpadów, które pochodzą z drobnych prac remontowych przeprowadzonych samodzielnie  w gospodarstwie domowym.  Wymienione  odpady zgromadzone  w jednym worku do max. 100 kg  będą odbierane w dniu zbiórki sprzed nieruchomości  poszczególnych miejscowości po wcześniejszym zgłoszeniu pracownikowi  Urzędu Gminy w Rymaniu (tel. 943534821,  pokój nr 21).    

    Odpady należy wystawić przed nieruchomość do godz. 10:00.                              

     Odpady remontowe pochodzące z gospodarstw domowych, które powstały  w wyniku świadczenia usług remontowych, budowlanych czy rozbiórkowych, powinny być odebrane i zagospodarowane przez firmę wykonującą taką usługę.

     Pamiętajmy, że odpady remontowe należy ustawić w miejscu umożliwiającym dojazd samochodem odbierającym odpady.

 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Co słychać w gminie? - Co słychać w Gminie?
Redaktor: Administrator   
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych - 30.03.2017 r.
  PDF Drukuj Email

Odpady wielogabarytowe

Uwaga !!!

Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, odpadów niebezpiecznych, odzieży używanej

Wójt Gminy Rymań informuje, że w dniu 30 marca  2017 roku (czwartek) na terenie Gminy Rymań zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów problemowych.

Zbiórka obejmować będzie: 

- meble kuchenne, pokojowe tj.: wersalki, sofy, krzesła, fotele, półki, regały, szafy, stoły, narożniki, itp.; 

-wózki dziecięce, zabawki, odzież, tekstylia, obuwie, dywany, materace, itp.;           

- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, niesprawne telefony komórkowe, roboty kuchenne, pralki, lodówki, suszarki, żelazka, telewizory, komputery, monitory, klawiatury, itp.

- odpady niebezpieczne

Odpadami niebezpiecznymi są m.in. akumulatory, żarówki, lampy, świetlówki, farby, lakiery, rozpuszczalniki, stosowane w domu środki dezynfekcyjne   i owadobójcze wraz z opakowaniami. W istotny sposób zagrażają one środowisku oraz zdrowiu ludzi, stąd niezbędne jest ich usuwanie  i unieszkodliwianie.

Podczas zbiórki nie będą odbierane następujące rodzaje odpadów:

Czytaj całość
 
Grot wygrał sparing z Jantarem
Sport w gminie - KS"Grot"
Redaktor: Administrator   

herbg.jpgW drugim spotkaniu towarzyskim przed zbliżającą się rundą wiosenną zmierzyliśmy się z Jantarem Siemyśl. Pomimo tego, że w pewnym momencie przegrywaliśmy już 1:4 udało nam się wygrać 5:4. Dziękujemy Jantarowi za dobry mecz!

Bramki dla Grota strzelali:
Konrad Barankiewicz X3
Rafał Jasina
Adrian Moskwa


https://www.facebook.com/GrotGorawino/

 
Wiking przegrał w Świnoujściu
Sport w gminie - Viking
Redaktor: Administrator   

W Świnoujściu przegrywamy 3:1.

Nie daliśmy rady młodzieży ze Świnoujścia. Zbyt dużo błędów w przyjęciu pozwoliło zwyciężyć tylko w pierwszej partii. Tak więc szóste miejsce nie dla nas. Nie składamy jednak broni. Już w przyszłą niedzielę w Rymaniu podejmiemy drużynę Mieszko Połczyn-Zdrój.
Juz teraz zapraszamy!

dsc03734.jpg

Czytaj całość
 
Powitanie wiosny w SP Starnin
U sąsiadów - Starnin
Autor: SP Starnin   

Zgodnie z tradycją w szkole filialnej w Starninie dnia 21.03.2017r. powitaliśmy wiosnę. Dzieci wspólnie wykonały marzannę i gaiki. Przedstawiły krótką część artystyczną, zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersze o tematyce wiosennej. Przemarsz wokół szkoły zakończyliśmy spaleniem marzanny i radosnymi okrzykami powitaliśmy tą piękną porę roku - wiosnę.

dzien wiosny 002.jpg

Czytaj całość
 
Powitanie wiosny u Aniołów
Klub Seniora - Działalność
Autor: Tadeusz Dach   

Powitanie wiosny przez członków Klubu Seniora „Pod Aniołami” wypadło w tym roku bardzo okazale. Przy pięknej, słonecznej pogodzie maszerowaliśmy z kijkami na trasie z Rymania do Kamienia Rymańskiego. Okazało się, że „Aniołom” kondycji po zimie nie brakuje. W Kamieniu zostaliśmy przywitani przez młodzież z ośrodka „Monar”. Jednak dopiero po zejściu nad jezioro zobaczyliśmy, ile pracy i przygotowań młodzież ta włożyła we wspólne pożegnanie zimy i powitanie wiosny. Czekało tam na nas duże ognisko z ogromnym grillem, były szaszłyki, pieczone ziemniaczki oraz kiełbaski, a nawet własnoręcznie upieczone ciasta i zapiekanki. Seniorzy natomiast,  częstowali wszystkich wspaniałą grochówką, ugotowaną przez nasze koleżanki Zosię i Henię.

Nie zabrakło występów artystycznych i wspólnego śpiewania. Jednak najważniejszym elementem wieczoru była kukła Marzanny, przedstawiająca słowiańską boginię, którą w rytualny sposób palono bądź topiono w czasie wiosennego Jarego Święta, aby przywołać wiosnę. Zwyczaj ten, zakorzeniony w obrzędach ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku.Za dawnych czasów wierzono, że zabicie postaci, przedstawiającej boginię śmierci, spowoduje jednocześnie usunięcie efektów przez nią wywołanych (zimy) i nadejście wiosny.

Odbyło się głosowanie wśród uczestników spotkania, czy kukłę topimy, czy też spalamy. Ostatecznie w bardzo efektowny sposób spłonęła.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze, a jego uczestnicy deklarowali w przyszłości dalszą współpracę.

dsc03577-001.jpg

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 86 - 102 z 1852

Wspomóż nasze działania

Image

Imieniny

24 Września 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Gerard, Gerarda,
Gerhard, Maria,
Teodor, Tomir,
Uniegost
Do końca roku zostało 99 dni.

Programy tv

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

Informacja

Strona ruszyła dnia
10-06-2008
Strona działa już
3393 dni.

© 2017 gorawino.net :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.